Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Szef dyplomacji potwierdza: był zamach na wiceprezydenta

0
Podziel się

Minister spraw zagranicznych Egiptu Ahmed Ali Abul Gheit
potwierdził, że na początku lutego próbowano dokonać zamachu na powołanego przez Hosniego Mubaraka
wiceprezydenta Omara Suleimana - poinformowała w czwartek agencja MENA.

bEhCBKKZ

Minister spraw zagranicznych Egiptu Ahmed Ali Abul Gheit potwierdził, że na początku lutego próbowano dokonać zamachu na powołanego przez Hosniego Mubaraka wiceprezydenta Omara Suleimana - poinformowała w czwartek agencja MENA.

Reuters przypomina, że doniesienia amerykańskich mediów na temat zamachu na Suleimana zostały 5 lutego zdementowane przez źródła w egipskich siłach bezpieczeństwa. Gheit oświadczył jednak w wywiadzie dla telewizji satelitarnej Al-Hajat, że informacje o próbie zamachu były prawdziwe.

Powiedział, że na własne oczy widział, jak samochód Suleimana został ostrzelany w pobliżu pałacu prezydenckiego w Kairze. Ujawnił też, że zamachowcy posłużyli się skradzioną karetką pogotowia i że w zamachu zginął jeden z ochroniarzy wiceprezydenta.

bEhCBKLb

Prezydent Mubarak 29 stycznia powierzył Suleimanowi, byłemu szefowi wywiadu, oskarżanemu przez przeciwników reżimu o łamanie praw człowieka, stanowisko wiceprezydenta, obsadzając je notabene po raz pierwszy od 1981 roku. Mubarak ustąpił 11 lutego, powierzając rządy Najwyższej Radzie Wojskowej. Suleiman przestał piastować urząd wiceprezydenta. (PAP)

az/ ap/

8411225 int. arch.

bEhCBKLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)