Notowania

wiadomości
06.05.2011 14:47

Ekotramwajem za darmo po Warszawie

Co drugą sobotę po Warszawie będzie jeździł Ekotramwaj. Przejazdy zielonym, nietypowym pojazdem będą darmowe. Dodatkowo, oddając pięć zużytych baterii pasażer dostanie kupon na drzewko.

Podziel się
Dodaj komentarz

Co drugą sobotę po Warszawie będzie jeździł Ekotramwaj. Przejazdy zielonym, nietypowym pojazdem będą darmowe. Dodatkowo, oddając pięć zużytych baterii pasażer dostanie kupon na drzewko.

Tramwaj ma pomóc w edukacji ekologicznej, jako najbardziej ekologiczny środek transportu miejskiego - tłumaczył rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka. Tramwaje Warszawskie włączą się w ten sposób w obchody Dnia Ziemi.

Ponad 40-letni przegubowy tramwaj jest nietypowy dla Warszawy - tłumaczył Powałka. Pojazd trafił tu z Poznania. Charakterystyczne są jego przednie i tylne szyby - ustawione pod nietypowym kątem, stąd jego popularna nazwa - "kanciak", albo "akwarium". Oficjalnie ta seria nosi numer 102N.

Po raz pierwszy na trasę między Placem Narutowicza, a Rondem Wiatraczna w stolicy wyjedzie w sobotę - będzie miał cztery kursy.

W Ekotramwaju w zamian za oddanie zużytych baterii pasażerowie otrzymają kupony, które 11 czerwca podczas finału Warszawskich Dni Recyklingu na warszawskiej Agrykoli można będzie wymienić na drzewko. Pasażer Ekotramwaju dostanie unikalny pamiątkowy bilet, który będzie kasował konduktor z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Ponadto w Warszawie z okazji Dnia Ziemi odbędzie się w niedzielę na Polu Mokotowskim festyn. Podczas imprezy również będzie można dostać jedną z 1000 sadzonek iglaków albo jabłko. Na Polu Mokotowskim będzie m.in. można zobaczyć sprzęt do pomiaru hałasu, a także zapoznać się z technologiami ograniczenia poziomu hałasu i drgań stosowanymi podczas modernizacji torowisk.

Na Pole będzie można się wybrać specjalną linią dojazdową obsługiwaną przez dwa zabytkowe wagony. Tramwaje Warszawskie uruchomią ją wspólnie ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej. Tramwaje będą kursowały trasą od pętli przy Rakowieckiej przez al. Niepodległości, Filtrową, pl. Narutowicza, Grójecką, pl. Zawiszy, Towarową, Okopową, al. Jana Pawła II, ks. Popiełuszki do pętli Metro-Marymont między godz. 9 a 19.(PAP)

ago/ amac/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz