Notowania

wiadomości
12.12.2011 15:18

Elbląg: Obchody 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Koncert "Opowiem ci o wolności" z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, gra miejska śladami stanu wojennego oraz uroczystość wręczenia tytułu honorowego obywatela Lechowi Wałęsie to wydarzenia, które odbędą się w Elblągu z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Koncert "Opowiem ci o wolności" z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, gra miejska śladami stanu wojennego oraz uroczystość wręczenia tytułu honorowego obywatela Lechowi Wałęsie to wydarzenia, które odbędą się w Elblągu z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. *

Rozpoczynający w poniedziałek obchody koncert "Opowiem ci o wolności" odbędzie się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Na scenie wystąpią młodzi artyści z Elbląga, którzy wykonają piosenki Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Marka Grechuty. Towarzyszyć im będzie Elbląska Orkiestra Kameralna. W czasie koncertu zaprezentowane zostaną filmy ze wspomnieniami elblążan o stanie wojennym.

We wtorek 13 grudnia Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza młodych ludzi na grę miejską, która poprowadzi w miejsca związane ze stanem wojennym w Elblągu. W poszczególnych punktach miasta jej uczestnicy zajmować się będą m.in. kolportażem zakazanej literatury, przygotowaniem transparentów, ulotek, a także audycji muzycznych dla nielegalnej rozgłośni radiowej. Punktem kulminacyjnym gry będzie inscenizacja manifestacji pod Pomnikiem Grudnia 1970 roku, z udziałem grupy rekonstrukcji historycznej z Gdańska.

W piątek 16 grudnia w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się uroczystość z udziałem współtwórcy Solidarności, byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Zostanie on wyróżniony tytułem honorowego obywatela Elbląga.

Po uroczystości nastąpi otwarcie wystawy "Stan wojenny w Elblągu". Na ekspozycję złożą się zdjęcia przedstawiające ówczesne manifestacje, demonstracje i życie towarzyskie mieszkańców Elbląga. Wystawa czynna będzie do 31 stycznia 2012 roku. (PAP)

ali/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz