Notowania

euro 2012
24.05.2012 18:27

Euro 2012. Komorowski ocenia ryzyko pobytu Rosjan w Bristolu

Prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że ryzyko związane z zakwaterowaniem rosyjskich piłkarzy w hotelu Bristol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że ryzyko związane z zakwaterowaniem rosyjskich piłkarzy w hotelu Bristol i comiesięcznymi manifestacjami przed Pałacem Prezydenckim w rocznicę katastrofy smoleńskiej wydaje się do opanowania.

Prezydent był pytany, czy nie ma obaw w związku z zakwaterowaniem piłkarzy Rosji w hotelu Bristol w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, w kontekście uroczystości rocznicowych katastrofy smoleńskiej.

_ - Zdążyłem się przyzwyczaić do swoistego rytuału obchodów dziesiątego każdego miesiąca i nie widzę w tym nic gorszącego. Jest dobre prawo, że w wolnym kraju każdy ma prawo manifestowania na rzecz swoich poglądów czy swoich uczuć _ - powiedział Komorowski podczas briefingu w Pałacu Prezydenckim.

W ocenie prezydenta, _ problem ryzyka styku piłkarzy zakwaterowanych w hotelu Bristol i tego rodzaju manifestacji ulicznej wydaje się do opanowania _.

_ - Z satysfakcją odnotowuję deklarację prezesa Jarosława Kaczyńskiego i chcę wyrazić wdzięczność oraz satysfakcję dla wszystkich, którzy, przynajmniej częściowo odpowiadając na mój apel, by w okresie Euro 2012 zawiesić wszelkie aktywności na rzecz demonstracji ulicznych, odpowiedzieli pozytywnie _ - powiedział prezydent.

Komorowski dodał, że _ trzeba potraktować, jako swoistą formę zobowiązania ze strony pana Kaczyńskiego, że do żadnych zagrożeń, które by groziły dobremu wizerunkowi Polski, nie dojdzie _.

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego ugrupowanie nie ma zamiaru zakłócać Euro 2012 _ przedsięwzięciami o charakterze ulicznym _. Pod Pałacem Prezydenckim odbędą się jednak 10 czerwca uroczystości kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Kaczyński powiedział, że nie ma nic przeciwko temu, by Rosjanie zamieszkali w Bristolu, ale nie odniósł się do możliwości odwołania czerwcowych uroczystości na Krakowskim Przedmieściu związanych z rocznicą katastrofy. _ - To są pochody procesyjne, odmawiany jest różaniec. Każdy, kto nie ma skrajnie złej woli, to widzi. To jest tłum całkowicie niegroźny, więc nie widzę powodu, aby mieć jakieś obawy _ - argumentował prezes PiS.

O tym, że Rosjanie podtrzymują wcześniejszą decyzję o zakwaterowaniu w warszawskim hotelu Bristol poinformował w czwartek selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Rosji Dick Advocaat. Trener Rosjan oświadczył, że jego drużyna nie zamierza zmieniać planowanego miejsca pobytu w Polsce podczas mistrzostw Europy, mimo rekomendacji ze strony polskich władz.

Czytaj więcej w Money.pl
"Mucha dała się wciągnąć w psychozę" - Nie wiem dlaczego pani minister tak się boi - komentuje apel Muchy do prezesa PiS Beata Szydło.
Miliarder kupi Wawel? "To dziadostwo" Joachim Brudziński krytykuje działania NCS.
Prośby prezydenta to dla nich "ponury żart" _ Gdyby nie okłamał nas podczas swojej kampanii wyborczej, nie musiałby dzisiaj martwić się o ewentualne protesty w czasie Euro 2012 _- piszą związkowcy z Solidarności.
Tagi: euro 2012, komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz