Notowania

katastrofa w smoleńsku
15.04.2010 14:26

Ewa Kopacz wróciła z Moskwy

Minister brała udział m.in. w procedurach identyfikacji ciał ofiar katastrofy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Minister zdrowia była w Moskwie od niedzieli, gdzie brała udział m.in. w procedurach identyfikacji ciał ofiar katastrofy. *

Kopacz poleciała do Moskwy, by wspierać rodziny ofiar i pomóc w procedurach dotyczących identyfikacji i transportu ciał do kraju. Z minister zdrowia do Rosji polecieli także psychologowie i lekarze, by w razie potrzeby zająć się bliskimi zmarłych. W Moskwie są polscy eksperci współpracujący ze stroną rosyjską, m.in. patomorfolodzy.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**

Jak mówiła Kopacz wcześniej, polscy specjaliści mają zamiar być w Moskwie dopóki rodziny będą próbować identyfikować ciała. Dodała, że gdy do przeprowadzenia zostaną już tylko badania genetyczne, grupa pomagająca krewnym wróci wówczas do kraju.

Wszystkie rodziny, które chciały identyfikować swoich bliskich są lub już wyjechały z Moskwy. Przyjmowane są jeszcze zgłoszenia od osób, które decydują się na przylot dopiero teraz.

Identyfikacja genetyczna ofiar ma się zakończyć do przyszłej środy. Termin ten może się zmienić, bo wszystkim zależy na bardzo dokładnych badaniach.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Setki tysięcy ludzi oddają hołd ofiarom katastrofy ]( http://news.money.pl/artykul/setki;tysiecy;ludzi;oddaja;hold;ofiarom;katastrofy,90,0,608602.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, kopacz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz