Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ewakuacja szpitala w Poniatowej z powodu skażenia wody

0
Podziel się

W wodzie w jednym z wodociągów w Poniatowej (Lubelskie) są
zanieczyszczenia chemiczne i nie nadaje się ona do spożycia - wykazała kontrola Sanepidu. Konieczna
była ewakuacja pacjentów z miejscowego szpitala.

bDatiOuZ

W wodzie w jednym z wodociągów w Poniatowej (Lubelskie) są zanieczyszczenia chemiczne i nie nadaje się ona do spożycia - wykazała kontrola Sanepidu. Konieczna była ewakuacja pacjentów z miejscowego szpitala.

Jak poinformował w piątkowym komunikacie powiatowy inspektor sanitarny w Opolu Lubelskim Andrzej Nieciecki, skażenie wody wykryto w wodociągu przy dawnych zakładach EDA w Poniatowej, zaopatrującego w wodę dwie ulice w tym mieście - Fabryczną oraz Przemysłową.

W pobranych próbkach wody stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych parametrów sumy trichloroetenu i tetrachloroetenu (rodzaj rozpuszczalnika).

bDatiOvb

Woda nie nadaje się do picia, kąpieli, mycia naczyń czy warzyw. Można jej używać do spłukiwania toalet.

Mieszkańcom obu ulic woda będzie dostarczana w cysternach. Woda taka - jak informuje Sanepid - jest zdatna do spożycia po przegotowaniu.

Z powodu skażenia wody Sanepid zdecydował o zamknięciu szpitala w Poniatowej, który mieści się przy ul. Fabrycznej.

Jak powiedział PAP starosta opolski Zenon Rodzik, kilkudziesięciu pacjentów, w tym pięcioro noworodków z matkami, ewakuowano do okolicznych szpitali m.in. w Opolu Lubelskim, Bełżycach, Kraśniku. "Ewakuacja przebiegła bez zakłóceń, sprawnie i bezpiecznie" - zapewnił Rodzik.

bDatiOvh

Służby miejskie w Poniatowej czynią starania, żeby szpital przyłączyć do wodociągu miejskiego, do innego ujęcia wody. "Gdy się to stanie, możliwe będzie wówczas wznowienie działalności szpitala" - zaznaczył starosta. (PAP)

ren/ bno/ gma/

bDatiOvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)