Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Farfał: Udostępniamy TV Trwam tylko archiwalia papieskie

0
Podziel się:

Umowa o udostępnianiu archiwów TVP Telewizji Trwam dotyczy tylko materiałów
społecznych i religijnych, zwłaszcza dotyczących Jana Pawła II, które TVP udostępnia także innym
stacjom - oświadczył w sobotę p.o. prezes TVP Piotr Farfał. "Gazeta Wyborcza" napisała, że umowa o
wzajemnej wymianie archiwów dotyczyłaby całych zbiorów.

Umowa o udostępnianiu archiwów TVP Telewizji Trwam dotyczy tylko materiałów społecznych i religijnych, zwłaszcza dotyczących Jana Pawła II, które TVP udostępnia także innym stacjom - oświadczył w sobotę p.o. prezes TVP Piotr Farfał. "Gazeta Wyborcza" napisała, że umowa o wzajemnej wymianie archiwów dotyczyłaby całych zbiorów.

W sobotnio-niedzielnym wydaniu "GW" pisze o "owianej tajemnicą" umowie dotyczącej udostępniania archiwów fundacji redemptorystów Lux Veritatis. Według gazety, umowa z fundacją ks. Tadeusza Rydzyka jest wyjątkiem, bowiem inni nadawcy muszą słono płacić za udostępnienie archiwaliów. "Czy TV Trwam będzie mogła za darmo pokazywać najlepsze polskie seriale, np. +Karierę Nikodema Dyzmy+ lub +Przygody Bolka i Lolka+?" - niepokoi się "GW".

W przesłanym PAP oświadczeniu Farfał oznajmił, że - wbrew twierdzeniom dziennika - przedmiotem umowy Telewizji Polskiej z Fundacją Lux Veritatis są tylko materiały archiwalne o tematyce społecznej i religijnej, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów dotyczących pielgrzymek Jana Pawła II i jego nauki. "Umowa z Fundacją nie przewiduje udostępnienia innych kategorii audycji, w szczególności najlepszych polskich seriali" - podkreśla p.o. prezes.

"Cenny dorobek Naszego Wielkiego Rodaka jest dobrem ogólnonarodowym. Dlatego też TVP udostępni archiwa dotyczące tej tematyki każdej polskiej stacji telewizyjnej, która się o to zwróci, na analogicznych warunkach jak w przypadku Fundacji Lux Veritatis" - zapewnia Farfał i zapowiada, że "TVP wystąpi z pozwami o naruszenie dóbr osobistych przeciwko wszystkim mediom, rozpowszechniającym nieprawdziwe informacje dotyczące ww. umowy".(PAP)

brw/ bba/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)