Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Film Kruhlika wygrał Festiwal "Kochać człowieka"

0
Podziel się

Biała (PAP) - Film "Jutro..." Bartosza Kruhlika z Lubska zdobył Grand Prix
"Kryształowe Serce" na zakończonym w sobotę w Oświęcimiu (Małopolskie) 14. Międzynarodowym
Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" - poinformował Adam Kuta z Oświęcimskiego
Centrum Kultury, które zorganizowało imprezę.

bEhvUdrF

Biała (PAP) - Film "Jutro..." Bartosza Kruhlika z Lubska zdobył Grand Prix "Kryształowe Serce" na zakończonym w sobotę w Oświęcimiu (Małopolskie) 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" - poinformował Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury, które zorganizowało imprezę.

Jurorzy wybrali "Jutro..." spośród 44 obrazów dopuszczonych do konkursu. Film Kruhlika opowiada o jego babci, która dokonuje rozrachunku z własnym życiem i otoczeniem.

"Czternasty raz spotkali się w naszym mieście filmowcy, by mówić o człowieku, wskazywać na człowieka, słuchać człowieka, pobyć z człowiekiem. Na co dzień niejednokrotnie zapominamy, że nie jesteśmy sami na świecie. Bardzo często nie dostrzegamy obecności drugiego człowieka i jego problemów. Nie zauważamy ani chwil smutnych, ani radosnych. Żyjemy z daleka, obok, przez przysłowiową ścianę" - mówił o idei festiwali Adam Kuta.

bEhvUdrH

Jego zdaniem podczas festiwalu przede wszystkim odżyły krótkometrażowe filmy: krótkie fabuły, reportaże, dokumentalne zapisy. "Festiwalowe filmy zapisują ludzkie historie. Prezentują wielkie tragedie i małe dramaty oraz chwile szczęścia i radości. Wzruszają, doprowadzają do łez i wywołują szczery uśmiech. Niejednokrotnie niepokoją, wzbudzają skrajne emocje. Dotyczą człowieka i jego miejsca w świecie. Są świadkiem zdarzeń społecznych, rodzinnych, osobistych i intymnych" mówił Kuta.

Festiwalowi patronowała Światowa Unia Kina Nieprofesjonalnego UNICA afiliowana przy UNESCO. (PAP)

szf/ bos/

bEhvUdsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)