Notowania

unia europejska
10.06.2009 14:36

Finał edycji programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

Autorzy najlepszych prac pisemnych, podsumowujących pięć lat członkostwa Polski w UE, w konkursie "Moja Szkoła w Unii Europejskiej" odebrali w środę nagrody - dyplomy i vouchery na kilkudniowy wyjazd do instytucji europejskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Autorzy najlepszych prac pisemnych, podsumowujących pięć lat członkostwa Polski w UE, w konkursie "Moja Szkoła w Unii Europejskiej" odebrali w środę nagrody - dyplomy i vouchery na kilkudniowy wyjazd do instytucji europejskich.

Podczas finału konkursu, który odbył się w środę w Warszawie, podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej Maciej Szpunar ocenił, że "w momencie przystąpienia Polski do UE Polacy nie byli pewni czy bilans zysków i strat będzie dla naszego kraju korzystny".

"W tej chwili wiemy jednak, że większość naszych obaw była nieuzasadniona; świadczy o tym m.in. akceptacja społeczna dla członkostwa Polski w UE.(...) O tym pisaliście także w waszych pracach" - mówił Szpunar.

Podsekretarz stanu w MEN Zbigniew Włodkowski przypomniał, że w tegorocznej edycji programu udział wzięło 1300 gimnazjów i szkół podstawowych z całej Polski. Laureatami konkursu zostały 24 osoby, w tym 18 uczniów i sześciu nauczycieli.

W kategorii szkół podstawowych trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie, a pierwsze - Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Szczecinie.

Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkół w Legionowie zdobyło pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Na drugim miejscu znaleźli się wychowankowie Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Trzebielu, na trzecim - Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Fałkowie.

Program "Moja szkoła w Unii Europejskiej" realizowany jest wspólnie przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Ministerstwo Edukacji Narodowej od roku szkolnego 2002/2003. Główną nagrodą jest wyjazd do instytucji europejskich. Laureaci otrzymują także dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez UKIE.

We wszystkich siedmiu edycjach programu wzięło udział ok. 7500 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z całej Polski. 115 laureatów wyjechało na wizyty studyjne do instytucji europejskich. (PAP)

agz/ ls/ jra/

Tagi: unia europejska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz