Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fotografie Krzysztofa Wojciechowskiego w CSW

0
Podziel się

Wystawę pt. "Obrazy ujawnione", przedstawiającą twórczość fotograficzną
Krzysztofa Wojciechowskiego, można będzie oglądać od soboty w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek
Ujazdowski w Warszawie.

bEiyhvZx

Wystawę pt. "Obrazy ujawnione", przedstawiającą twórczość fotograficzną Krzysztofa Wojciechowskiego, można będzie oglądać od soboty w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Kurator ekspozycji Marek Grygiel zwrócił uwagę podczas piątkowej konferencji prasowej, że wystawa w CSW to pierwsza część warszawskiej prezentacji twórczości Wojciechowskiego. 26 stycznia otwarta zostanie druga część tej wystawy pt. "Czas ujawniony" w Galerii ART+ ON / Rempex w Warszawie.

W CSW zaprezentowano m.in. cykl zdjęć "Jazz Jamboree" (1964/2005), którego bohaterami są muzycy występujący podczas tego festiwalu: Rita Reys, Krzysztof Komeda, Johny Griffin, Zbigniew Namysłowski czy kwintet Andrzeja Trzaskowskiego. Powrotem do przeszłości i sentymentalnym hołdem dla ulubionych utworów muzycznych, ale również dla analogowego ich zapisu, nazwał kurator wystawy Marek Grygiel serię fotografii pt. "Musica Muta", na których uwieczniono czarne analogowe płyty winylowe np. Ludmiły Jakubczak czy zespołu The Beatles.

bEiyhvZz

Drogi, ścieżki, pagórki, łączki, liście na drodze i kamienie pojawiły się na zdjęciach artysty z lat 70. w cyklach "Pole Mokotowskie", "Bielany", "Falenica" czy "Powsin". Ślad ślimaka na asfalcie, fragment drzewa w parku, zlew w kuchni, kawałek ściany, drewniane drzwi schodowej klatki uwiecznił Wojciechowski na fotografiach z lat 60. i 70.

Na wystawie nie zabrakło także zdjęć z kolekcji dokumentującej w latach 80. "wojnę na murach": niezależne napisy, hasła, plakaty, naklejki i znaki, malowane na ścianach domów, szybach przystanków, na klatkach schodowych i w innych publicznych miejscach.

Krzysztof Wojciechowski (ur. 1947 w Warszawie) - fotograf, autor projektów multimedialnych - na początku lat 1970 współpracował z kręgiem artystów skupionych wokół Galerii Remont w Warszawie. W latach 1990-2006 pracował w Małej Galerii ZPAF-CSW. Od wielu lat pisze regularnie teksty krytyczne do katalogów, współpracuje regularnie z magazynem artystycznym "Tytuł Roboczy".(PAP)

agz/ abe/ mow/

bEiyhwaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)