Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja deportowała kolejnego radykalnego imama

0
Podziel się

Francuska policja deportowała do Egiptu w trybie natychmiastowym radykalnego
imama z podparyskiego departamentu Seine-Saint-Denis za "podżeganie do nienawiści" - poinformował w
wydanym w czwartek komunikacie szef francuskiego MSW, Brice Hortefeux.

bEgjKezp

Francuska policja deportowała do Egiptu w trybie natychmiastowym radykalnego imama z podparyskiego departamentu Seine-Saint-Denis za "podżeganie do nienawiści" - poinformował w wydanym w czwartek komunikacie szef francuskiego MSW, Brice Hortefeux.

Według komunikatu ministra spraw wewnętrznych, "wyspecjalizowane służby zidentyfikowały tego niebezpiecznego osobnika, który od wielu miesięcy w meczetach departamentu Seine-Saint-Denis wzywał do walki z Zachodem, mając w pogardzie wartości naszego społeczeństwa i nawołując do przemocy".

Urodzony w Egipcie w 1973 roku Ali Ibrahim El Soudany pełnił funkcje religijne przede wszystkim w meczetach na wschodnich przedmieściach Paryża, w Montreuil i Pantin, ale także w niektórych muzułmańskich centrach w stolicy. Jak twierdzą źródła bliskie sprawy, cytowane przez agencję AFP, mowy tego muzułmańskiego duchownego stanowiły "apologię dżihadu". Ali Ibrahim El Soudany pozostawał pod szczególnym policyjnym nadzorem od 2008 roku.

bEgjKezr

W swoim komunikacie Hortefeux podkreślił także, że zażądał od swoich służb "podwojenia czujności" i ostrzegł, że nie zawaha się w podobnych wypadkach "sięgać po środki deportowania z kraju". "Dla siewców nienawiści, którzy nie mają nic wspólnego z wolnością religijną, nie ma miejsca na naszym terytorium" - dodał Hortefeux.

Według komunikatu MSW, od 2001 roku wydalono z Francji 129 radykalnych islamistów, w tym 29 imamów lub innych duchownych.

Szymon Łucyk (PAP)

szl/ zab/

bEgjKezS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)