Notowania

francja
03.10.2009 18:16

Francja: Kouchner i Lellouche dziękują "irlandzkim przyjaciołom"

Szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner i sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ Pierre Lellouche podziękowali w sobotę "irlandzkim przyjaciołom" za przyjęcie w referendum Traktatu z Lizbony. Ich zdaniem, Traktat pozwoli Unii Europejskiej na skuteczniejszą walkę z takimi wyzwaniami jak kryzys gospodarczy i globalne ocieplenie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner i sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ Pierre Lellouche podziękowali w sobotę "irlandzkim przyjaciołom" za przyjęcie w referendum Traktatu z Lizbony. Ich zdaniem, Traktat pozwoli Unii Europejskiej na skuteczniejszą walkę z takimi wyzwaniami jak kryzys gospodarczy i globalne ocieplenie. *

We wspólnym komunikacie obaj francuscy politycy witają z satysfakcją decyzję irlandzkich wyborców, którzy, według oficjalnych wyników z sobotniego popołudnia, zaakceptowali unijny traktat. "Dziękujemy, irlandzcy przyjaciele!" - napisali Kouchner i Lellouche. "To bardzo wyraźne zwycięstwo w całej Irlandii potwierdza przywiązanie tego kraju, przyjaciela Francji, do projektu europejskiego" - podkreślili.

Według nich, po ostatecznym przyjęciu traktatu przez wszystkie państwa UE, Unia będzie "wyposażona w silniejsze i bardziej demokratyczne instytucje". "Będziemy (wtedy) lepiej przygotowani, by uporać się z wyzwaniami, którym Europa i świat muszą stawić czoło: od kryzysu gospodarczego i finansowego do walki ze zmianami klimatycznymi" - zaznaczyli Kouchner i Lellouche.

Także francuski premier Francois Fillon wyraził w sobotę zadowolenie z wyniku irlandzkiego referendum. Podziękował w komunikacie "narodowi irlandzkiemu za wkład w silniejszą Europę", a także osobiście samemu premierowi Irlandii Brianowi Cowenowi za "decydującą rolę w osiągnięciu tego wyniku". (PAP)

szl/ cyk/ ro/

Tagi: francja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz