Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Francja: Pracownicy wypuścili porwanych menedżerów

0
Podziel się:

W ostatnich czasie taki rodzaj strajku zyskuje na popularności.

Francja: Pracownicy wypuścili porwanych menedżerów

Pracownicy francuskiej lotniczej firmy transportowej zagrożeni zwolnieniem wypuścili dwóch menedżerów, których przetrzymywali przez noc na paryskim lotnisku Roissy - poinformował przedstawiciel związków zawodowych.

Około 60 pracowników zatrzymało w biurze dwóch dyrektorów firmy Servisair Cargo, kiedy ci nie chcieli przystać na żądania lepszych warunków zwolnienia. Menedżerów wypuszczono dopiero po interwencji komornika.

Następnie związki próbowały wynegocjować z komornikiem i przedstawicielem rządu lepsze warunki.

Pracownicy żądają odprawy w wysokości 30 000 euro. Jak twierdzą związkowcy, jeden z menedżerów zaoferował im zaledwie 1400 euro.

W ostatnich tygodniach wzrasta liczba menedżerów więzionych przez pracowników w obliczu fali zwolnień, spowodowanej recesją, która uderzyła we francuską gospodarkę w tym roku. W marcu podobne nieprzyjemności ze strony sfrustrowanych pracowników spotkały szefów francuskich filii Sony, 3M i Caterpillar.

W kwietniu menedżerowie przedsiębiorstw we Francji, zaniepokojeni coraz częstszymi przypadkami więzienia ich przez zdesperowanych pracowników, poprosili o pomoc prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Epidemia brania szefów jako zakładników doczekała się już w mediach nazwy _ boss-napping _. Zjawisko wywołało we Francji debatę publiczną.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)