Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Strajk pracowników portów w Marsylii i Hawrze

0
Podziel się

Wszystkie wejścia do portu w Marsylii, na południu Francji, były w piątek
zablokowane, a praca portu w Hawrze, na północy kraju, była poważnie zakłócona z powodu strajku
pracowników obu portów przeciwko reformie emerytalnej i nowej umowie zbiorowej.

bEgjxryt

Wszystkie wejścia do portu w Marsylii, na południu Francji, były w piątek zablokowane, a praca portu w Hawrze, na północy kraju, była poważnie zakłócona z powodu strajku pracowników obu portów przeciwko reformie emerytalnej i nowej umowie zbiorowej.

Protest odbywa się na apel związku zawodowego pracowników portów, który wezwał do 72-godzinnego strajku, począwszy od czwartku.

W Marsylii, gdzie rano zablokowano wszystkie wejścia, akcja protestacyjna potrwa cały dzień i być może w kolejnych dniach.

bEgjxryv

"Zablokowaliśmy wszystkie wejścia, to protest przeciwko reformie warunków pracy i projektowi reformy emerytalnej. (...) Bez wątpienia w najbliższych dniach będą inne akcje" - zapowiedział przedstawiciel związkowców.

"Cała działalność została wstrzymana" - potwierdził rzecznik portu. Zablokowane są również terminale paliwowe Lavera i Fos-sur-Mer, gdzie na redzie stoi w sumie 37 statków.

W Hawrze została poważnie zakłócona praca wszystkich terminali kontenerowych. Z kolei terminale paliwowe i ruch pasażerski do Wielkiej Brytanii są obsługiwane normalnie. (PAP)

keb/ ap/

bEgjxryB

7306574

bEgjxryW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)