Notowania

wiadomości
12.12.2011 18:27

Francja: Wybuchowa paczka trafiła do greckiej ambasady w Paryżu

Francuscy saperzy dokonali kontrolowanej eksplozji pakunku zawierającego materiał wybuchowy; paczkę - bez nadawcy - przysłano do ambasady Grecji w Paryżu - poinformował w poniedziałek rzecznik ambasady.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Francuscy saperzy dokonali kontrolowanej eksplozji pakunku zawierającego materiał wybuchowy; paczkę - bez nadawcy - przysłano do ambasady Grecji w Paryżu - poinformował w poniedziałek rzecznik ambasady. *

Powiedział, że wydaje się, iż przesyłkę nadano we Włoszech, i że to pierwszy tego rodzaju incydent w tej ambasadzie.

"Wydała się nam podejrzana, bo nie było na niej nadawcy. Wezwaliśmy policyjnych ekspertów, którzy zbadali pakunek i dokonali kontrolowanej eksplozji. Wewnątrz paczki był materiał wybuchowy" - powiedział przedstawiciel ambasady.

Grupa włoskich anarchistów przyznała się do przesłania w ubiegłym tygodniu dwóch listów z materiałem wybuchowym. Pierwszy, przesłany do szefa Deutsche Banku Josefa Ackermanna, przechwycono; ładunek wybuchowy został unieszkodliwiony przez policyjnych ekspertów. Druga przesyłka wybuchła w rękach szefa włoskiej agencji zajmującej się podatkami. Urzędnik stracił część palca i doznał obrażeń oczu.

Przed rokiem do przesyłania wybuchowych pakunków do ambasad w Rzymie przyznała się ta sama anarchistyczna włoska grupa.(PAP)

mmp/ mc/

10387029 10387514 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz