Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Żona Strauss-Kahna nie wierzy w oskarżenia wobec męża

0
Podziel się

Żona aresztowanego w niedzielę i oskarżonego o próbę gwałtu szefa
Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominique'a Strauss-Kahna, Anne Sinclair, oświadczyła,
że nie wierzy w oskarżenia wobec męża.

bEgCZZhN

Żona aresztowanego w niedzielę i oskarżonego o próbę gwałtu szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominique'a Strauss-Kahna, Anne Sinclair, oświadczyła, że nie wierzy w oskarżenia wobec męża.

"Ani przez sekundę nie wierzyłam w oskarżenia wysunięte przeciwko mojemu mężowi - oświadczyła Sinclair. - Nie wątpię, że jego niewinność zostanie udowodniona. Apeluję o powściągliwość i przyzwoitość".

Szef MFW został zatrzymany na lotnisku w Nowym Jorku tuż przed odlotem do Paryża i w niedzielę postawiono mu zarzuty próby zgwałcenia pokojówki, przemocy seksualnej wobec niej oraz bezprawnego uwięzienia.

bEgCZZhP

Nawet na festiwalu filmowym w Cannes sprawa aresztowania Dominique'a Strauss-Kahna było wczoraj tematem numer 1. Wszyscy obecni tam dziennikarze mówią o jednym. Ich zdaniem można mówić o politycznym huraganie, który może zmieść szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego z francuskiej sceny politycznej. - _ To byłby temat na świetny film, który w przyszłym roku zobaczymy może w Cannes _ - powiedział jeden z dziennikarzy francuskich.

Socjaliści w szoku. Odwołane spotkania w sprawie euro i Grecji

62-letni polityk uważany był za zdecydowanego faworyta wyborów prezydenckich we Francji na wiosnę 2012 roku. Jak oświadczył jego adwokat, Strauss-Kahn zapewnia, że jest niewinny.

W niedzielę rzecznik francuskiego rządu Francois Baroin zaapelował w tej sprawie o poszanowanie zasady domniemania niewinności.(PAP)

bEgCZZhV

keb/ kar/

8990340

bEgCZZiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)