Notowania

wiadomości
08.08.2011 16:18

Frank ok. godz. 16 po 3,74 zł

# dochodzą kolejne informacje nt. kursu franka szwajcarskiego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą kolejne informacje nt. kursu franka szwajcarskiego #

08.08. Warszawa (PAP) - Za franka szwajcarskiego w poniedziałek ok. godz. 16 trzeba było zapłacić 3,74 zł. Szwajcarska waluta nieco staniała po porannym kolejnym rekordzie, gdy ok. godz. 8.20 trzeba było płacić 3,76 zł za franka.

Tuż przed godz. 16 kurs dolara osiągnął nowe poniedziałkowe maksimum - 2,86 zł.

Euro o godz. 16 kosztowało 4,05 zł. W rekordowym momencie - ok. godz. 8.30 - osiągnęło 4,06 zł.

Marcin Kiepas, analityk domu maklerskiego X-Trade Brokers, ocenił, że w poniedziałek złoty traci na wartości do głównych walut z powodu pogorszenia się klimatu inwestycyjnego po obniżeniu ratingu USA przez agencję Standard and Poor's. "Stabilizująco na notowania działają natomiast doniesienia o kupnie przez Europejski Bank Centralny obligacji Włoch i Hiszpanii, co zmniejsza obawy przed rozszerzeniem kryzysu zadłużenia w obu tych krajach" - podkreślił.

Według analityka Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Marka Rogalskiego, przed poniedziałkowym otwarciem uspokoiła nastroje na rynku walut niedzielna telekonferencja ministrów finansów państw G7, zorganizowana po obniżeniu ratingu dla USA z AAA do AA+.

Po telekonferencji poinformowano o zawarciu porozumienia w sprawie ewentualnych wspólnych interwencji na rynku walut, a także zaoferowania większej płynności rynkom finansowym. Przyznano też, że zaufanie do dolara nie zachwiało się - podkreślił Rogalski.(PAP)

ago/ je/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz