Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundacja "Flower of Life" chce odzyskać lokal przy Koźlej

0
Podziel się:

(dochodzi wypowiedź burmistrza Śródmieścia Wojciecha Bartelskiego)

bEKLhzoB

(dochodzi wypowiedź burmistrza Śródmieścia Wojciecha Bartelskiego)

20.12.(PAP) - Fundacja Flower of Life chce odzyskać lokal przy ul. Koźlej 10, w którym prowadziła zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży z dysleksją, ADHD i problemami emocjonalnymi. Obecny właściciel lokalu - miasto st. Warszawa, wydzierżawiło go bez przetargu innej fundacji.

"Apelujemy do władz dzielnicy Warszawa Śródmieście o uchylenie uchwały przyznającej Fundacji +Europejski Instytut Naukowy+ wydzierżawienia w trybie bezprzetargowym budynku przy ul. Koźlej 10" - powiedziała PAP prezes zarządu fundacji Joanna Kasza podczas spotkania w środę przed zamkniętymi drzwiami budynku.

bEKLhzoD

Fundacja "Flower of Life" przez blisko trzy lata w dzierżawionym budynku przy ul. Koźlej 10 prowadziła m.in. warsztaty edukacji i terapii artystycznej, w których uczestniczyło ok. 5000 dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnej z dysleksją, ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej) i problemami emocjonalnymi.

"W październiku tego roku burmistrz dzielnicy Warszawa- Śródmieście podjął uchwałę o bezprzetargowym wynajęciu tego lokalu na okres 10 lat przez nowo powstałą fundację +Europejski Instytut Naukowy+. Decyzja ta została podjęta z naruszeniem prawa. Fundacja ta dostała klucze do budynku, a co za tym idzie ma dostęp do całego dobra i dokumentów naszej fundacji. My teraz nie możemy prowadzić swojej działalności" - powiedziała PAP Joanna Kasza.

"Musimy sprawdzić, czy podjęte decyzje w tej sprawie były zgodne z prawem. Jeżeli doszło do nieprawidłowości, cofniemy je do stanu formalnego i faktycznego" - powiedział PAP wybrany w środę nowy burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski (PO).

Fundacja "Flower of Life" wynajmowała lokal od firmy Eureka, która w 2004 r. utraciła prawomocnym wyrokiem sądu prawo do budynku. Budynek ten jest jednym z kompleksu czterech kamienic przy ul. Koźlej i Freta, w których znajdował się także m.in. klub Le Madame. Nowy właściciel czterech kamienic miasto st. Warszawa ogłosiło przetarg na ich dzierżawę, ale nie został on rozstrzygnięty. 31 marca 2006 r. komornik na zlecenie miasta (właściciela kamienicy przy ul. Koźlej 12) w asyście policji i firmy ochroniarskiej wkroczył do tego klubu z sądowym nakazem eksmisji. Usunięto z lokalu okupujących go od kilku dni zwolenników Le Madame i zamknięto lokal.

bEKLhzoJ

Fundacja "Flower of Life" jako jedyna złożyła swoją ofertę, ale Zakład Gospodarowania Nieruchomościami uznał, że fundacja nie spełnia wymogów przetargu.(PAP)

cha/ pz/ fal/

bEKLhzpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)