Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundamenty opactwa z XI wieku odkryto w Anglii

0
Podziel się

Archeolodzy odkryli w Anglii pozostałości opactwa sprzed 900 lat,
zburzonego na rozkaz króla Henryka VIII - informuje serwis internetowy "Daily Gazette".

bEgfqTZx

Archeolodzy odkryli w Anglii pozostałości opactwa sprzed 900 lat, zburzonego na rozkaz króla Henryka VIII - informuje serwis internetowy "Daily Gazette".

Odkrycia dokonano w mieście Colchester w hrabstwie Essex we wschodniej Anglii, podczas badania terenu przed odbudową oficerskiego klubu garnizonowego, który spłonął w pożarze w ubiegłym roku.

Przed planowaną odbudową budynku klubu, organizacji Powiernictwo Archeologiczne Colchester, zlecono zbadanie, co znajduje się pod powierzchnią ziemi.

bEgfqTZz

Archeolodzy odkryli fundamenty części zabudowań Opactwa Św. Jana. Zostało ono ufundowane jako klasztor zakonu benedyktynów w 1096 r., w czasach panowania Wilhelma II Rudego, jednego z synów Wilhelma Zdobywcy. Królem Anglii Wilhelm II Rudy był w latach 1087-1100.

Henryk VIII Tudor, był królem Anglii w latach 1509-1547. Doprowadził do rozłamu z Kościołem katolickim i ustanowił niezależny Kościół anglikański. W 1538 r. nakazał likwidację opactwa, a opata Colchester skazano na śmierć za sprzeciwianie się rozłamowi i zdradę króla. Wyrok wykonano w Tower of London.

Do czasów współczesnych przetrwała jedynie XV-wieczna, imponująca dwupoziomowa klasztorna brama wjazdowa.(PAP)

jot/ krf/

bEgfqUaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)