Notowania

współczesna
05.03.2010 19:14

"Galeria autoportretu współczesnego" w muzeum w Radomiu

Wystawę pt. "Galeria autoportretu współczesnego" ze zbiorów dawnego Biura Wystaw Artystycznych w Radomiu można od piątku oglądać w radomskim Muzeum im. Jacka Malczewskiego. W ramach ekspozycji prezentowane są prace m.in. Edwarda Dwurnika i Jerzego Dudy-Gracza.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wystawę pt. "Galeria autoportretu współczesnego" ze zbiorów dawnego Biura Wystaw Artystycznych w Radomiu można od piątku oglądać w radomskim Muzeum im. Jacka Malczewskiego. W ramach ekspozycji prezentowane są prace m.in. Edwarda Dwurnika i Jerzego Dudy-Gracza. *

Na wystawie zamieszczono ponad 60 prac artystów tworzących po 1945 roku. Głównie są to obrazy i plakaty powstałe w latach 70. i 80.

"Większość autorów prezentowanych dzieł to laureaci Triennale "Prezentacje Portretu Współczesnego" - cyklicznej wystawy, organizowanej w Radomiu od 1978 do 1990 roku, mającej początkowo charakter ogólnopolski, a następnie międzynarodowy" - podkreślił Jelski.

Zainteresowanie zwiedzających wzbudzają prace Jerzego Dudy-Gracza, m.in. obraz "Ora et colabora", ukazujący artystę w czapce zrobionej z "Trybuny Robotniczej", w podkoszulku z odznaczeniem i krzyżykiem na piersi.

Oprócz prac Dudy-Gracza i Dwurnika na wystawie można zobaczyć także obrazy zdobywców Grand Prix kolejnych edycji radomskich Prezentacji m.in. Leszka Sobockiego, Andrzeja Okińczyca, Pawła Łubowskiego i Józefa Panfila.

Wystawa w Radomiu czynna będzie do maja br. Potem pokazywana ma być w Opinogórze i w Warszawie.(PAP)

ilp/ jbr/

Tagi: współczesna, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz