Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 17:59

Gaz-System kupi armaturę do nowych gazociągów

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. podpisał w piątek umowy na dostawę armatury do gazociągów, które planuje wybudować. Szacowana wartość umów to ok. 45,5 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. podpisał w piątek umowy na dostawę armatury do gazociągów, które planuje wybudować. Szacowana wartość umów to ok. 45,5 mln zł netto.

Jak poinformowała w komunikacie spółka, umowy ramowe będą obowiązywać przez okres trzech lat. Poszczególne zamówienia będą realizowane na podstawie odrębnych umów cząstkowych, zawieranych każdorazowo po zaakceptowaniu najkorzystniejszej oferty dla danej partii armatury - zaworów i zasuw.

Jako dostawców tych elementów wybrano konsorcja firm: BROEN-ZAWGAZ Sp. z .o.o. i Franz Schuck GmbH (Niemcy) oraz D.E.F.T. Polska Marian Buroń i MSA a.s. (Czechy), a także firmę GAZOMET Sp. z o.o.

Gaz-System planuje wybudowanie do 2014 r. ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce: Szczecin - Lwówek, Świnoujście - Szczecin, Szczecin - Gdańsk, Włocławek - Gdynia, Rembelszczyzna - Gustorzyn, Gustorzyn - Odolanów oraz na Dolnym Śląsku. Obecnie budowany jest ostatni odcinek gazociągu Włocławek - Gdynia - poinformowała spółka. Dla części gazociągów firma ma już decyzje lokalizacyjne, w pozostałych przypadkach trwają przetargi mające wyłonić wykonawców.

Pozostałe gazociągi w północno-zachodniej i środkowej Polsce są na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, obejmującej projekt budowlany i wykonawczy wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Opracowanie dokumentacji projektowej zostanie ukończone w 2011 roku.

Gaz-System jest strategiczną spółką polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego na terenie Polski. Firma zarządza majątkiem wartości ok. 5 mld zł, na który składają się głównie elementy systemu przesyłowego, m.in. ponad 9,7 tys. km gazociągów wysokiego ciśnienia, 14 tłoczni, 56 węzłów oraz 970 punktów wyjścia. Spółka zatrudnia ponad 2000 osób.

Firma jest również właścicielem spółki Polskie LNG S.A., która została powołana do budowy i eksploatacji terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu. (PAP)

wkr/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz