Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańsk: Wizyta przewodniczącego Senatu Mauretanii

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o wizycie delegacji w Stoczni Remontowej Nauta
#

bEpEVaMR

# dochodzi informacja o wizycie delegacji w Stoczni Remontowej Nauta #

17.09. Gdańsk (PAP) - Przewodniczący Senatu Mauretanii Mohamed El Hadża podczas pierwszego dnia wizyty w Polsce zwiedził m.in. gdański port i Stocznię Remontową Nauta w Gdyni. Wizyta zakończy się w czwartek w Warszawie; zaplanowano spotkania m.in. z Bogdanem Borusewiczem i Januszem Piechocińskim

Jak poinformował PAP Zdzisław Iwanicki, wicedyrektor gabinetu marszałka Senatu, Mohamed El Hadża przyjechał do Polski z oficjalną wizytą na zaproszenie marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

bEpEVaMT

Wizyta rozpoczęła się we wtorek rano od zwiedzenia gdańskiego portu. Przed południem szef mauretańskiego Senatu złożył wieniec pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na gdańskim Westerplatte, a po południu zwiedził wystawę "Drogi do Wolności" i złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Wieczorem szef mauretańskiego Senatu odwiedził Stocznię Remontową Nauta w Gdyni. Prezes stoczni Andrzej Szwarc w rozmowie z PAP ocenił, że "była to wizyta przede wszystkim kurtuazyjno-sondująca". "Wydaje się, że kraj ten poszukuje partnerów do współpracy w przemyśle stoczniowym oraz w zakresie wydobycia ropy i gazu spod dna morskiego" - dodał.

Szwarc zaznaczył, że ewentualna współpraca mogłaby dotyczyć budowy niewielkich jednostek do połowu ryb oraz zagospodarowania odkrytych niedawno złóż ropy i gazu w strefie przybrzeżnej Mauretanii.

Prezes stoczni powiedział, że niewykluczone, iż na początku przyszłego roku do Mauretanii pojedzie delegacja z Polski. "Pojedziemy i zobaczymy, czego potrzebują, czy pomocy w remontach statków czy np. lepiej byłoby tam zbudować niewielką stocznię" - dodał.

bEpEVaMZ

W środę Mohamed El Hadża ma odwiedzić Stocznię Remontową S.A. oraz stocznię Remontową Shipbuilding S.A; po południu pojedzie do Malborka.

W czwartek w Warszawie zaplanowano spotkania szefa Senatu Mauretanii z wiceministrem spraw zagranicznych Arturem Nowakiem-Farem, ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem oraz wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim. Mohamed El Hadża spotka się też z Bogdanem Borusewiczem i weźmie udział w inauguracji 39. posiedzenia Senatu. (PAP)

bls/ aks/ eaw/ jbr/

bEpEVaNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)