Notowania

salon
07.09.2009 15:31

Gdańsk: Zainaugurowano Salon Maturzystów Perspektywy 2009

Ogólnopolska inauguracja edukacyjnej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2009 odbyła się w poniedziałek na Uniwersytecie Gdańskim. W uroczystości uczestniczyła m.in. minister edukacji narodowej Katarzyna Hall.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ogólnopolska inauguracja edukacyjnej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2009 odbyła się w poniedziałek na Uniwersytecie Gdańskim. W uroczystości uczestniczyła m.in. minister edukacji narodowej Katarzyna Hall.

Kampania jest skierowana do maturzystów, nauczycieli, dyrektorów szkół i środowiska akademickiego. Jej celem jest dostarczenie uczniom najstarszych klas liceów i techników informacji na temat przyszłorocznego egzaminu maturalnego i zasad rekrutacji na studia w roku akademickim 2010/2011.

Podczas salonu odbywają się spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, prezentują się uczelnie, organizowane są warsztaty dla nauczycieli matematyki.

Koordynator gdańskiego salonu maturzystów Anna Wdowińska-Sawicka poinformowała dziennikarzy, że w warsztatach matematycznych w Gdańsku w poniedziałek uczestniczyło ponad tysiąc osób.

Matematyka na maturze w 2010 r. będzie znowu - po 25 latach przerwy - przedmiotem obowiązkowym.

Uczestnicząca w inauguracji kampanii w Gdańsku minister edukacji narodowej Katarzyna Hall przyznała podczas briefingu, że "powrót matematyki na maturę będzie z pewnością wyzwaniem dla szkół, chociaż o tej zmianie wiadomo było już od kilku lat".

O gdańskim salonie minister powiedziała, że "może pomóc uczniom w wyborze kierunku studiów i przedmiotów zdawanych na maturze, od czego często zależy całe dorosłe życie". Przypomniała, że w 2010 r. maturzyści będą mogli dodatkowo zdawać egzamin nie z trzech, jak do tej pory, ale z sześciu przedmiotów dodatkowych.

W Gdańsku podczas salonu działa także punkt konsultacyjny poradni psychologiczno-pedagogicznych, w którym uczniowie mogą skorzystać z porad i testów predyspozycji, które mają pomóc w wyborze kierunku studiów i zawodu.

Do 29 września salon maturzystów Perspektywy 2009 odbędzie się w 18 ośrodkach akademickich w kraju. Kampania została przygotowana przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną.

Kampania odbywa się po raz trzeci. W ubiegłym roku w całym kraju salon odwiedziło ponad 200 tys. osób. W tym roku organizatorzy szacują, że odwiedzających będzie około 220 tys. Salon na Uniwersytecie Gdańskim potrwa do wtorku. (PAP)

bls/ hes/ gma/

Tagi: salon, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz