Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GDDKiA: mimo usterek, stołeczny odcinek S8 bezpieczny dla kierowców

0
Podziel się:

Odcinek trasy S8 w Warszawie będzie niebawem oddany do użytku, mimo
licznych usterek - poinformował w czwartek rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Marcin Hadaj. Drogowcy zapewniają, że trasa jest bezpieczna dla kierowców.

Odcinek trasy S8 w Warszawie będzie niebawem oddany do użytku, mimo licznych usterek - poinformował w czwartek rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Drogowcy zapewniają, że trasa jest bezpieczna dla kierowców.

Chodzi o odcinek trasy o dł. 10,5 km, od Konotopy do al. Prymasa Tysiąclecia. Prace budowlane zakończyły się w połowie grudnia, ale kierowcy wciąż nie mogą korzystać z drogi. Wartość inwestycji to 2,27 mld zł.

Drogowcy uważają, że przy realizacji inwestycji wykonawca, czyli konsorcjum firm Budimex Dromex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud, dopuścił się "ewidentnych uchybień". GDDKiA zarzuca wykonawcy m.in. zaniżone ilości asfaltu w warstwach bitumicznych i zbyt małą grubość warstw jezdni. Ponadto drogowcy wykazują, że skarpy na całym odcinku są porozmywane i wymagają naprawy, a bariery betonowe w pasie dzielącym pasy jezdni są uszkodzone. Pełen wykaz niedoróbek i dokumentujące je zdjęcie drogowcy zamieścili na swojej stronie internetowej.

Jak poinformował rzecznik GDDKiA, mimo tych uchybień trasa zostanie niebawem oddana do użytku. "To kwestia najbliższych dni" - poinformował Hadaj. Dokładną datę ma ustalić nadzór budowlany. Drogowcy podkreślają jednak, że choć trasa nie spełnia wymagań postawionych w dokumentacji projektowej, to jest bezpieczna dla kierowców. GDDKiA domaga się, by stwierdzone przez nią usterki wykonawca usunął na własny koszt.

Do nadania depeszy, PAP nie uzyskała komentarza wykonawcy w tej sprawie. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

her/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)