Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę fragmentu obwodnicy Lublina

0
Podziel się

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę 9,8-kilometrowego odcinka drogi
ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek oraz Lublin Węglin - poinformowała w piątek
Dyrekcja. Droga ma wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy.

bEqtqsSZ

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę 9,8-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek oraz Lublin Węglin - poinformowała w piątek Dyrekcja. Droga ma wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy.

Jak poinformowała GDDKiA, zachodnia obwodnica Lublina połączy zbudowany już na przecięciu S12, S17 i S19 węzeł Lublin Sławinek (nazwa robocza Dąbrowica) z węzłem Lublin Węglin (nazwa robocza Konopnica) gdzie przetnie się z budowaną drogą wojewódzką 747.

"Lubelski oddział GDDKiA przekaże przyszłemu wykonawcy zaktualizowany projekt budowlany i wykonawczy. Toczy się już postępowanie związane z wydaniem decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a większość nieruchomości potrzebnych pod budowę drogi jest już przejęta" - poinformowała Dyrekcja.

bEqtqsTb

W pierwszym etapie przetargu zainteresowani wykonawcy mogą złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy po przeprowadzeniu oceny pod względem potencjału technicznego i kadrowego oraz zdolności ekonomicznej i finansowej. Umowa może być podpisana w trzecim kwartale przyszłego roku.

Zachodnia część obwodnicy Lublina pozwoli na ominięcie miasta m.in. kierowcom jadącym z kierunku Rzeszowa do Białegostoku, a także Warszawy. Podróżując w godzinach szczytu będzie można zaoszczędzić blisko pół godziny, a Lublin odetchnie od ruchu tranzytowego - wskazała GDDKiA. (PAP)

her/ je/

bEqtqsTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)