Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GDDKiA: przetarg na wykonawcę krajowego systemu poboru opłat

0
Podziel się

Do południa 2 lutego można składać oferty w przetargu na wybór wykonawcy
krajowego systemu poboru opłat - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i
Autostrad. System ma zacząć funkcjonować w drugiej połowie 2011 roku.

bEiNkvIR

Do południa 2 lutego można składać oferty w przetargu na wybór wykonawcy krajowego systemu poboru opłat - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. System ma zacząć funkcjonować w drugiej połowie 2011 roku.

Jak poinformowano, system elektronicznego poboru opłat ma objąć samochody ciężarowe oraz autobusy, ale aut osobowych i motocykli już nie. Dzięki wdrożeniu systemu kierowcy ciężarówek i autobusów nie będą już musieli kupować winiet uprawniających do poruszania się po drogach krajowych.

Zamówienie dotyczące systemu elektronicznego poboru opłat obejmuje zaprojektowanie, wykonanie, dostawę oraz instalację urządzeń, eksploatację systemu, dokonywanie poboru opłaty elektronicznej na rzecz GDDKiA, a także wdrożenie systemu na odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA i istniejących odcinkach dróg ekspresowych; powinno być ono zrealizowane do 1 lipca 2011 r.

bEiNkvIT

Zamówienie dotyczące manualnego systemu poboru opłat obejmuje te same wymagania. Ponadto wykonawca ma zacząć pobierać opłaty na około 100 kilometrach autostrady A2 z zainstalowanym w ramach innego kontraktu manualnym systemem poboru opłat co najmniej w terminie 4 miesięcy od dnia podpisania umowy, lecz nie później niż od dnia 1 lipca 2011 r. Pobór manualny będzie obejmować wyłącznie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Umowa ma zostać zawarta na osiem lat.

Jak poinformowała Dyrekcja, kryteria udzielenia zamówienia to w połowie cena i w połowie parametry techniczno-użytkowe. (PAP)

her/ pad/ gma/

bEiNkvJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)