Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdynia: CBA zatrzymało przedsiębiorców i architektów podejrzanych o korupcję

0
Podziel się

(dochodzi informacja z prokuratury)

bEibmvMB

(dochodzi informacja z prokuratury)

10.3.Gdańsk (PAP) - CBA zatrzymała cztery osoby, w tym dwóch przedsiębiorców i dwóch emerytowanych architektów. Są oni podejrzani o to, że zaoferowali załatwienie w zamian za łapówkę decyzji o warunkach zabudowy.

Jak poinformował we wtorek PAP Zbigniew Niemczyk, szef gdańskiego biura Prokuratury Krajowej, które zajmuje się sprawą, zatrzymania miały miejsce w minionym tygodniu.

bEibmvMD

Niemczyk wyjaśnił, że zatrzymani przedsiębiorcy z Pomorza Grzegorz N. i Tomasz D. wraz z emerytowanymi trójmiejskimi architektami Tadeuszem S. oraz Stanisławem M. mieli zaoferować inwestorowi planującemu w Gdyni budowę hotelu pomoc w załatwieniu decyzji o warunkach zabudowy w zamian za łapówkę w wysokości ponad 100 tys. zł.

Prokurator sprostował w ten sposób informację podaną wcześniej przez CBA, jakoby to Grzegorz N. i Tomasz D. sami planowali budowę hotelu.

Oferując inwestorowi pomoc, cała czwórka zatrzymanych miała powoływać się na wpływy w Urzędzie Miasta w Gdyni.

Jak poinformował Niemczyk, śledczy postawili architektom i przedsiębiorcom zarzut powoływania się na wpływy oraz przyjęcia korzyści majątkowej. Za przestępstwa te grozi kara do 8 lat więzienia.

bEibmvMJ

Grzegorz N. i Tomasz D. zostali aresztowani na trzy miesiące. Wobec architektów, z których jeden jest autorem projektów wielu zrealizowanych m.in. w centrum Gdańska obiektów, zastosowano poręczenia majątkowe. Jak poinformowało CBA, sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania. (PAP)

aks/ itm/ mow/

bEibmvNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)