Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ge
13.02.2012 17:03

GE zaopatrzy elektrownię gazową w Turcji

GE zawarło umowy na dostawy sprzętu i usług, m.in. turbin i generatorów dla nowej, zasilanej gazem elektrowni w regionie Erzin w południowej Turcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

GE zawarło umowy na dostawy sprzętu i usług, w tym turbin i generatorów dla nowej, zasilanej gazem elektrowni w regionie Erzin w południowej Turcji.

Jak poinformowała spółka GE w poniedziałek w komunikacie, właścicielem i operatorem elektrowni jest turecki inwestor z sektora energetycznego - Akenerji. Zasilana gazem ziemnym elektrownia gazowo-parowa Egemer Elektrik Uretim A.S. (Egemer) w Erzin będzie mieć 900 megawatów mocy, zaspokajając 2,6 proc. aktualnego zapotrzebowania na energię elektryczną w Turcji.

GE dostarczy dla elektrowni dwie turbiny gazowe Frame 9FB oraz trzy generatory. Firma podpisała także 12-letnią umowę serwisową, obejmującą planowaną i nieplanowaną konserwację sprzętu.

_ - Ta gazowo-parowa elektrownia będzie jedną z najefektywniejszych w regionie. Turbiny gazowe 9FB zapewnią również sprawniejsze uruchomienie oraz elastyczność regulacji potrzebną przy pracy cyklicznej, co będzie istotnym czynnikiem w tureckim prywatnym sektorze energetycznym w ciągu kilku najbliższych lat _ - poinformował cytowany w komunikacie prezes regionalny GE Energy Ricardo Cordoba.

Od chwili otwarcia regionalnego biura sprzedaży w Stambule w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, GE było aktywne na tureckim rynku energetycznym. Dotychczas firma dostarczyła sprzęt zarówno dla działających, jak i dopiero budowanych elektrowni w Turcji o łącznej mocy ponad 10 tys. megawatów - turbiny gazowe, turbiny parowe, silniki gazowe Jenbacher oraz turbiny wiatrowe.

Zasilana gazem elektrownia Egemer-Erzin rozpocznie działalność komercyjną w trzecim kwartale 2014 r. Według szacunków, zapotrzebowanie na energię w Turcji będzie rosło o około 6 proc. rocznie do roku 2018. Zapotrzebowanie to już wzrosło o 8 proc. w 2011 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zdolność wytwórcza kraju wynosi obecnie ponad 50 gigawatów i należy się spodziewać, że do roku 2020 wzrośnie do ponad 80 gigawatów.

Początki firmy GE sięgają 1878 roku, kiedy to Thomas A. Edison założył Edison Electric Light Company. W 1892 roku, po połączeniu Edison General Electric Company i Thomson-Houston Electric Company, powstała firma General Electric.

Firma prowadzi działalność w ponad 100 krajach i zatrudnia przeszło 300 tys. osób na całym świecie, w dziedzinach takich jak: produkcja silników lotniczych, urządzenia do wytwarzania energii, technologie zabezpieczeń elektronicznych, medyczna diagnostyka obrazowa, usługi finansowe, programy telewizyjne oraz tworzywa sztuczne.

Czytaj o sytuacji w Turcji w Money.pl
Zima nawet tam. Paraliż na tysiącu dróg W Stambule spadło prawie pół metra śniegu. W wiejskich regionach na wschodzie kraju nieprzejezdnych jest ok. 1000 dróg.
Złamią unijne embargo. Dobrze na tym wyjdą Mają negatywny wpływ na światowe ceny ropy naftowej i gazu ziemnego - argumentuje minister energetyki.
Turcja i Irak nie przestają sobie grozić Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan przestrzegł szefa irackiego rządu Nuriego al-Malikiego przed rozpętaniem konfliktu na tle wyznaniowym.
Tagi: ge, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz