Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gen. Jaruzelski w najbliższych dniach ma zostać wypisany ze szpitala

0
Podziel się:

Stan ogólny przebywającego w szpitalu gen. Wojciecha Jaruzelskiego jest
zadowalający, w najbliższych dniach powinien zostać wypisany do domu - poinformował w poniedziałek
PAP płk Grzegorz Kade, rzecznik prasowy Centralnego Szpitala Klinicznego MON.

bEszgYWJ

Stan ogólny przebywającego w szpitalu gen. Wojciecha Jaruzelskiego jest zadowalający, w najbliższych dniach powinien zostać wypisany do domu - poinformował w poniedziałek PAP płk Grzegorz Kade, rzecznik prasowy Centralnego Szpitala Klinicznego MON.

Gen. Jaruzelski przebywa w szpitalu od czwartku. Jak podano, powodem hospitalizacji było zakażenie układu moczowego z towarzyszącą gorączką oraz osłabieniem. W poniedziałek płk Kade poinformował, że w związku z tą infekcją gen. Jaruzelski otrzymuje antybiotyk i jest nieco osłabiony.

"Jeśli lekarze nie stwierdzą powikłań poantybiotykowych, które mogą występować u pacjentów w tym wieku, to w najbliższych dniach zapadnie decyzja o wypisaniu pana generała ze szpitala" - dodał rzecznik, podkreślając, że gen. Jaruzelski "woli przebywać w domu".

bEszgYWL

Generał Jaruzelski poprzednio był hospitalizowany na przełomie stycznia i lutego z powodu zapalenia płuc. W zeszłym roku zdiagnozowano u niego chłoniaka, miał też powikłania po chemioterapii.

W lipcu warszawski sąd na wniosek IPN, po tym, gdy generał uczestniczył w obchodach swych 90. urodzin w jednym z warszawskich hoteli, zażądał ponownych badań generała. Sąd zlecił lekarzom wydanie nowej opinii, czy zdrowie gen. Jaruzelskiego pozwala na sądzenie go za wprowadzenie w Polsce w 1981 r. stanu wojennego. Biegli na wydanie ekspertyzy mają zakreślony przez sąd czas do 1 września.

Komentując ten wniosek IPN, generał uznał za "nonsensowne, nawet cyniczne" porównywanie okolicznościowego spotkania z uciążliwym fizycznie i psychicznie zasiadaniem przez lata na ławie sądowej. Oświadczył zarazem, że wróci na ławę oskarżonych, jeśli lekarze uznają to za możliwe.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.(PAP)

bEszgYWR

wkt/ itm/ ura/

bEszgYXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)