Notowania

wojna w libii
30.05.2011 18:59

Generałowie Kaddafiego uciekli do Rzymu

Według telewizji Al-Arabija, zdezerterowało 120 oficerów. Pięciu generałów wystąpiło na konferencji prasowej w stolicy Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Według telewizji Al-Arabija, zdezerterowało 120 oficerów libijskiej armii. Nie podała jednak żadnych bliższych szczegółów. Tymczasem *pięciu libijskich generałów wystąpiło na konferencji prasowej w Rzymie.*

aktualizacja: 19:35

Na spotkaniu z dziennikarzami zorganizowanym przez włoskie MSZ wystąpiło także dwóch pułkowników i major. Generał Melud Masud Halasa oświadczył, że skuteczność sił libijskiego dyktatora w porównaniu ze stanem sprzed wybuchu powstania wynosi obecnie zaledwie 20 proc. Dodał, że przy Kaddafim pozostało co najwyżej 10 generałów. Zgromadzeni na konferencji zaapelowali też do oficerów libijskich o wypowiadanie lojalności siłom reżimowym i przyłączanie się do powstańców.

Dzień wcześniej radio tunezyjskie informowało o dezercji kolejnych 30 libijskich żołnierzy, którzy łodzią dotarli do Tunezji. Żołnierze ci oświadczyli, że są gotowi wrócić do Libii, na obszary kontrolowane przez powstańców, i walczyć z reżimem Muammara Kaddafiego. W ubiegłym tygodniu tą samą drogą uciekło do Tunezji 22 libijskich żołnierzy, w tym kilku oficerów.

Tymczasem sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że międzynarodowa operacja w Libii dowodzona przez NATO osiągnęła swe cele, gdyż _ nie pozwoliliśmy Kadafiemu zabijać własnego narodu. _Dodał, że koniec dyktatora jest już bliski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t140049.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brytyjczycy;wysylaja;smiglowce;kaddafi;peknie,173,0,839597.html) Brytyjczycy wysyłają śmigłowce. Kaddafi pęknie? Pięć silnych eksplozji było słychać w nocy w Trypolisie, w dzielnicy, w której znajduje się kompleks rezydencji i biur dyktatora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t139695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;zbombardowalo;port;w;trypolisie,205,0,832973.html) NATO zbombardowało port w Trypolisie Samoloty NATO atakowały port w stolicy Libii - Trypolisie usytuowany w centrum miasta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t139486.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;ostrzelal;okret;nato,203,0,831435.html) Kaddafi ostrzelał okręt NATO? To sfabrykowana informacja, twierdzą przedstawiciele Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz