Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Górale uczczą beatyfikację Jana Pawła II pod Wielką Krokwią

0
Podziel się:

Podczas beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja, górale zgromadzą się pod Wielką
Krokwią. Na ustawionych tam telebimach wierni będą oglądać transmisję watykańskiej uroczystości -
powiedział PAP wiceburmistrz Zakopanego, Wojciech Solik.

Podczas beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja, górale zgromadzą się pod Wielką Krokwią. Na ustawionych tam telebimach wierni będą oglądać transmisję watykańskiej uroczystości - powiedział PAP wiceburmistrz Zakopanego, Wojciech Solik.

"Na spotkaniu w sprawie uczczenia beatyfikacji, zaproponowaliśmy zorganizowanie uroczystości na stadionie Wielkiej Krokwi, w miejscu gdzie w 1997 roku górale złożyli hołd Ojcu Świętemu" - powiedział Solik i dodał, że ten pomysł spotkał się z aprobatą księży.

Górali nie zabraknie również 1 maja w Watykanie. Pielgrzymki na uroczystości beatyfikacyjne organizują liczne parafie z całego Podhala m.in. z sanktuariów w Ludźmierzu oraz

Jak powiedział PAP Solik, w nowo wybudowanym pawilonie pod Wielką Krokwią, będzie otwarta również wystawa poświęcona papieżowi Polakowi.

W czerwcu 1997 roku na stadionie pod Wielką Krokwią, podczas pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II spotkał się z góralami, którzy złożyli mu pamiętny hołd Podhala, jako Ojcu Świętemu "Synowi Gór, Największemu z rodu Polaków".

Jan Paweł II odwiedził Podhale trzykrotnie podczas swoich pielgrzymek do ojczyzny, w 1979 roku, w 1983 roku i w 1997 roku.

Pod Tatrami bywał także wielokrotnie jako kardynał. Karol Wojtyła bardzo często wędrował po Tatrach, jako turysta i narciarz.(PAP)

szb/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)