Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gorzów Wlkp.: Ewakuacja bloku po wybuchu w jednym z mieszkań

0
Podziel się

Po eksplozji w jednym z mieszkań w bloku przy ul.
Grota-Roweckiego w Gorzowie ewakuowano kilkadziesiąt osób. Wcześniej do szpitala trafił 26-latek z
obrażeniami ręki - lokator tego budynku - poinformowała w niedzielę PAP Dorota Dąbrowska z
lubuskiej policji.

bEgfxjAl

Po eksplozji w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Grota-Roweckiego w Gorzowie ewakuowano kilkadziesiąt osób. Wcześniej do szpitala trafił 26-latek z obrażeniami ręki - lokator tego budynku - poinformowała w niedzielę PAP Dorota Dąbrowska z lubuskiej policji.

Policja nie podaje co mogło być przyczyną eksplozji. Po sprawdzeniu lokalu został on zamknięty, a do Gorzowa wezwano policyjnych pirotechników z Zielonej Góry. Budynek i jego sąsiedztwo jest odgrodzony taśmami i pilnowany przez policję.

"Dopiero po przeprowadzeniu oględzin przez pirotechników mieszkańcy będą mogli wrócić do domów" - powiedziała PAP Dąbrowska.

bEgfxjAn

W trwającej od kilku godzin akcji biorą udział zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe, które zabezpieczają teren prowadzenia działań przez policję.

Zgłoszenie o eksplozji w mieszkaniu na najwyższym piętrze budynku (4-piętrowego - PAP) policja otrzymała w niedzielę po godzinie 15. Ustalono jednak, że wybuch miał miejsce około południa, ale wcześniej nikt o tym nie informował służb.

"Udało nam się ustalić, że w szpitalu przebywa 26-letni mężczyzna, który wynajmował mieszkanie w tym bloku. Ma poranioną rękę i jest w szoku, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - dodała Dąbrowska. (PAP)

mmd/ mag/

bEgfxjAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)