Notowania

wiadomości
16.04.2013 16:12

Gorzów Wlkp.: Gitara w roli głównej podczas koncertu w filharmonii

Wirtuoz gitary Krzysztof Meisinger będzie solistą podczas piątkowego koncertu symfonicznego w Filharmonii Gorzowskiej. Artysta wykona m.in. Pavane op. 50 Gabriela Faure - poinformowała PAP Sylwia Sulmowska z CEA Filharmonia Gorzowska.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wirtuoz gitary Krzysztof Meisinger będzie solistą podczas piątkowego koncertu symfonicznego w Filharmonii Gorzowskiej. Artysta wykona m.in. Pavane op. 50 Gabriela Faure - poinformowała PAP Sylwia Sulmowska z CEA Filharmonia Gorzowska. *

W piątkowy wieczór publiczność usłyszy także skandynawską suitę "Peer Gynt" Edvarda Griega oraz preludium "Popołudnie fauna" Claude'a Debussy'ego w wykonaniu muzyków filharmonii.

"Koncerty z udziałem Krzysztofa Meisingera to dla melomanów zawsze wielka przyjemność. W opinii wielu krytyków oraz melomanów, jest on jednym z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych młodych gitarzystów klasycznych. Jego sukces jest efektem połączenia talentu z ogromną pracowitością, dyscypliną, muzykalnością i wrażliwością" - powiedziała Sulmowska.

Dodała, że Krzysztof Meisinger inspiruje kompozytorów do tworzenia nowych utworów na gitarę.

W 2010 roku jego "Viva Vivaldi" stała się albumem roku w kategorii "Muzyka dawna i barokowa" w plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia. W 2011 roku krążek nagrany z Iwoną Hossą był nominowany do nagrody Fryderyki.

Niedawno ukazała się jego nowa płyta zatytułowana "VILLA-LOBOS - Melodia Sentimental", poświęcona muzyce brazylijskiego kompozytora Heitora Villi-Lobosa. Została ona nagrana w legendarnym Abbey Road Studio w Londynie, z udziałem jednej z najlepszych orkiestr świata - Academy of St. Martin in the Fields, którą poprowadził Jose Maria Florencio.

W Filharmonii Gorzowskiej Meisinger wystąpi w najbliższy piątek 19 kwietnia. Melomani z Gorzowa usłyszą w jego interpretacji dwa utwory: Pavane op. 50 Gabriela Faure, który solista wykona na gitarę i orkiestrę smyczkową oraz Concerto Grosso na gitarę, smyczki i klawesyn Dmitryiego Varelasa.

W programie koncertu znalazły się także dwie nastrojowe kompozycje orkiestrowe napisane pod koniec XIX wieku: "Peer Gynt" Edvarda Griega oraz "Popołudnie fauna" Claude'a Debussy'ego. Te utwory wykona Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Moniki Wolińskiej. (PAP)

mmd/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz