Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gorzów Wlkp.: W weekend "Festiwal Brzmienia i Podniebienia"

0
Podziel się

W najbliższy weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się
"Festiwal Brzmienia i Podniebienia - Kulinaria 2013". Dwudniowa impreza jest połączeniem targów
żywności, warsztatów kulinarnych i koncertów. W tym roku w części targowej zaprezentuje się ponad
60 wystawców.

bEsetcgR

W najbliższy weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się "Festiwal Brzmienia i Podniebienia - Kulinaria 2013". Dwudniowa impreza jest połączeniem targów żywności, warsztatów kulinarnych i koncertów. W tym roku w części targowej zaprezentuje się ponad 60 wystawców.

"Kulinaria mają stworzyć mieszkańcom naszego miasta okazję do dobrej zabawy, a jednocześnie dać możliwość prezentacji swojej oferty rodzimym producentom. Kolejny, nie mniej ważny cel to promocja zdrowej żywności" - powiedziała PAP Anna Pękalska z wydziału kultury i promocji gorzowskiego magistratu.

Wśród wystawców znajdą się cukiernicy i piekarze, małe browary, producenci sera, wędlin i innych przysmaków. Nie zabraknie stoisk ze świeżymi owocami i warzywami czy pszczelarzy. Swoją ofertę zaprezentują także restauratorzy.

bEsetcgT

Ponadto przewidziano liczne degustacje i warsztaty kulinarne. Podczas imprezy będzie okazja do poznania tajników kuchni wegetariańskiej oraz sposobność do nauki warzenia piwa domowymi sposobami.

Zainteresowani będą mogli także dowiedzieć się, jak przygotować domowe przetwory, a po zakupach i degustacjach posłuchać muzyki. Gwiazdami festiwalu będą w tym roku Marika i grupa Poluzjanci.

Gorzowskie kulinaria mają pięcioletnią tradycję. Odbywają się w hali targowej przy ul. Targowej oraz na przyległych do niej placach. Ich organizatorem jest miasto. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę targi będą czynne od godz. 10. (PAP)

mmd/ pad/

bEsetchu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)