Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gosiewski: działałem w interesie skarbu państwa

0
Podziel się

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski oświadczył w środę, że w pracach nad
zmianami w tzw. ustawie hazardowej kierował się interesem skarbu państwa. Nie chciał z
dziennikarzami rozmawiać o szczegółach procesu legislacyjnego w tej sprawie za rządów PiS, bo - jak
mówił - najpierw powinna je poznać hazardowa komisja śledcza.

bEgAAzgB

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski oświadczył w środę, że w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej kierował się interesem skarbu państwa. Nie chciał z dziennikarzami rozmawiać o szczegółach procesu legislacyjnego w tej sprawie za rządów PiS, bo - jak mówił - najpierw powinna je poznać hazardowa komisja śledcza.

Z analizy CBA, która trafiła do hazardowej komisji śledczej, wynika, że za projektem zmian w tzw. ustawie hazardowej, którą w lecie 2006 r. do resortu finansów przekazał ówczesny wicepremier Przemysław Gosiewski stały osoby związane z Totalizatorem Sportowym. Analiza powstała w czerwcu 2007, gdy szefem CBA był Mariusz Kamiński, a premierem Jarosław Kaczyński. Jej celem - jak w niej napisano - było wskazanie w projektach nowelizacji tzw. ustawy hazardowej zapisów, które mogły powstać na skutek lobbingu lub innych działań (w tym korupcyjnych).

"Zawsze w swoich działaniach kierowałem się interesem skarbu państwa i budżetu państwa, a nie interesem właścicieli kasyn czy salonów gier" - powiedział dziennikarzom w środę w Sejmie Gosiewski.

bEgAAzgD

"Naszym celem było zwiększenie dochodów budżetu państwa i w sporej części to osiągnęliśmy, choćby przez podniesienie podatków od gier i jednorękich bandytów ze 125 euro do 180" - dodał.

Według Gosiewskiego prace nad zmianami w ustawie hazardowej toczyły się po to, by pozyskać środki na ważne inwestycje sportowe związane z Euro 2012, a także na boiska dla młodzieży.

Szef klubu PiS wygłosił jedynie krótkie oświadczenie i nie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Zaznaczył, że bardzo chętnie to zrobi, ale dopiero po tym jak opowie o pracach nad projektem zmian w ustawie hazardowej komisji śledczej. "Jestem spokojny o przebieg spotkania z komisją śledczą" - podkreślił.

"Nie chciałbym za pomocą mediów rozmawiać z komisją śledczą, ale bezpośrednio przedstawić wszystkie informacje, które posiadam na temat prac rządu premiera Jarosława Kaczyńskiego na temat zwiększenia dochodów budżetu państwa" - powiedział. (PAP)

bEgAAzgJ

tgo/ ura/ jra/

bEgAAzhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)