Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin: rozpoczynamy prace nad programem rządzenia w latach 2015-19

0
Podziel się:

Poseł niezrzeszony Jarosław Gowin poinformował w poniedziałek, że
rozpoczyna prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19. Do współpracy były polityk PO
zaprosił m.in.: prof. Stanisława Gomułkę, prof. Krystynę Iglicką-Okólską oraz dr. Konstantego
Radziwiłła.

bEEgaRQR

Poseł niezrzeszony Jarosław Gowin poinformował w poniedziałek, że rozpoczyna prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19. Do współpracy były polityk PO zaprosił m.in.: prof. Stanisława Gomułkę, prof. Krystynę Iglicką-Okólską oraz dr. Konstantego Radziwiłła.

Gowin podkreślił, że "logika polskiej polityki powinna zostać odwrócona", ponieważ jest w niej za dużo partyjniactwa, gierek personalnych, a za mało myślenia o programie. Dlatego, jak mówił, w jego konferencji prasowej nie biorą udziału obecni i byli politycy.

"Chcę dzisiaj zapoczątkować prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19" - poinformował Gowin. Jak podkreślił, do współpracy nad programem zaproszono "grono wybitnych ekspertów, którzy zgodzili się pełnić rolę konsultantów programowych".

bEEgaRQT

W poniedziałkowej konferencji Gowina wzięli udział: prof. Krystyna Iglicka-Okólska, ekspert w zakresie polityki demograficznej, rektor Uczelni Łazarskiego; dr Konstanty Radziwiłł, ekspert w zakresie polityki rodzinnej oraz prof. Wojciech Maksymowicz, minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka.

Ponadto, jak poinformował Gowin, w pracach nad programem współpracować będą prof. Sylwia Sysko-Romańczuk, wiceminister edukacji w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza; prof. Stanisław Gomułka, wiceminister finansów w pierwszym rządzie Donalda Tuska; prof. Stanisław Karpiński, b.wiceminister nauki; prof. Zygmunt Franckewicz, prezydent Gliwic oraz Paweł Dobrowolski prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Prace programowe będzie koordynował dr Stanisław Tyszka, który poinformował, że punktem wyjścia w pracach programowych jest program "Przedsiębiorczość. Rodzina. Obywatelskość", który Gowin przedstawił w ramach kampanii na szefa PO.

Gowin odszedł z PO na początku września; argumentował, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO Gowin wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE.

bEEgaRQZ

Gowin latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.(PAP)

hgt/ mrr/ eaw/ mow/

bEEgaRRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)