Notowania

wiadomości
10.03.2011 15:56

Grad: 3 firmy prosiły o przedłużenie terminu dot. ofert ws. Lotosu

# dochodzi szersza wypowiedź ministra Grada #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi szersza wypowiedź ministra Grada #

10.03. Warszawa (PAP) - Trzy firmy prosiły resort skarbu o przedłużenie terminu na składanie ofert wstępnych w sprawie kupna akcji Grupy Lotos do 29 kwietnia - powiedział w czwartek dziennikarzom minister skarbu Aleksander Grad.

Minister podkreślił, że akcjami wykazują zainteresowanie m.in. firmy zagraniczne. "Były zapytania ze strony rosyjskiej" - dodał. Pytany, czy uda się podjęć decyzję o wyborze inwestora na przełomie 2011 i 2012 r., powiedział: "wszystko zależy od ofert wstępnych".

Pytany, czy PGNiG powinien być zainteresowany udziałem w prywatyzacji Lotosu, Grad powiedział, że trudno sobie wyobrazić, by dla tej spółki udział w tym procesie był dobrym biznesem. "Ale być może PGNiG ma inne zdanie i inne analizy na ten temat" - dodał.

Inwestorzy mogą składać odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna akcji Grupy Lotos, stanowiących ok. 53 proc. kapitału zakładowego do 29 kwietnia. Resort skarbu wydłużył ten termin z 18 marca.

MSP ma poinformować do 13 maja o swojej decyzji w sprawie rozpatrzenia złożonych przez inwestorów odpowiedzi.

MSP zaprosiło pod koniec października ub.r. inwestorów do negocjacji w sprawie kupna akcji Grupy Lotos. Zaproszenie skierowano głównie do tych podmiotów, które prowadzą działalność w sektorze górnictwa ropy naftowej.

Grupa Lotos jest drugim po PKN Orlen producentem paliwa w kraju. Skarb Państwa posiada pakiet kontrolny gdańskiej spółki; jest właścicielem 53 proc. akcji.(PAP)

dol/ aop/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz