Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grand Prix dla Tomasza Kędzi w konkursie gazet lokalnych

0
Podziel się:

Grand Prix za materiał dziennikarski o prawach pacjentów otrzymał Tomasz
Kędzia z "Nowin Jeleniogórskich" w konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press, a tygodnik
"Nowiny Jeleniogórskie" został gazetą lokalną 2013 r. Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek w
Sejmie.

bECivoSt

Grand Prix za materiał dziennikarski o prawach pacjentów otrzymał Tomasz Kędzia z "Nowin Jeleniogórskich" w konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press, a tygodnik "Nowiny Jeleniogórskie" został gazetą lokalną 2013 r. Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek w Sejmie.

Patronat honorowy nad konkursem po raz trzeci objęła marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

"Dobro pacjenta mają na ustach wszyscy, od polityków po świat medyczny" - mówił Kędzia podczas gali. Tymczasem w jego ocenie pacjenci w służbie zdrowia są "wciąż gdzieś na końcu". "To pacjenci są sponsorami tego systemu i powinni walczyć o swoje prawa, niekoniecznie poprzez sądy, ale poprzez rozsądne wydawanie pieniędzy" - podkreślił laureat Grand Prix.

bECivoSv

Kędzię za materiał "NFZ płaci miliony za leczenie, którego nie ma" nagrodzono również w kategorii zdrowie.

W tym roku pracom jury przewodniczył reportażysta "Gazety Wyborczej" Mariusz Szczygieł. Jak podkreślił, Kędzię nagrodzono nie tylko za najlepszy w tym roku materiał dziennikarski, lecz również za wieloletnie poświęcenie tematowi praw pacjenta. Jak wyjaśnił przewodniczący jury, za zwycięstwem dziennikarza "Nowin Jeleniogórskich" przemawiał ogólnopolski, uniwersalny charakter jego materiału.

Nagrodzono również autorów materiałów dziennikarskich w ośmiu innych kategoriach.

W kategorii dziennikarstwo śledcze i interwencyjne uhonorowano Jerzego Jureckiego z "Tygodnika Podhalańskiego" za materiał "Dream Team". Jurecki otrzymał w 2012 r. tytuł Dziennikarza Roku w konkursie miesięcznika branżowego "Press". Ten sam tytuł w 2013 r. otrzymał Szczygieł.

bECivoSB

W kategorii ekonomia nagrodzono ex aequo Antoniego Neczyńskiego z "ABC Leszno" za materiał "Nauka pokory" oraz Marka Kalinowskiego z "Tygodnika Podhalańskiego" za materiał "Ameryka jeździ Karpielami". Kalinowski otrzymał również nagrodę w kategorii społeczeństwo za tekst "Seks w małym mieście".

Za materiał "Unia rolników wspiera... i irytuje" nagrodzono Marka Lisa "Nowin Jeleniogórskich" w kategorii rolnictwo, wieś i ekologia.

Beata Zalot z "Tygodnika Podhalańskiego" otrzymała nagrodę w kategorii edukacja za materiał "Klimek do szkoły nie poszedł".

W kategorii publicystyka historyczna uhonorowano Małgorzatę Lichecką z "Nowin Gliwickich" za materiał "Czarownice z Gliwic".

bECivoSC

W kategorii fotografia prasowa nagrodzono Szymona Gruchalskiego z "Gazety Jarocińskiej" za materiał "Piknik na skraju miasta".

Beata Denis i Jarosław Jastrzębski z serwisu internetowego "Tygodnika Podhalańskiego" 24tp.pl otrzymali nagrodę za filmowy materiał dziennikarski pt. "Czy zapora wytrzyma kolejne trzęsienie ziemi".

Laureaci otrzymali nagrody finansowe w wysokości 5 tys. zł.

Na konkurs wpłynęło prawie 1000 materiałów dziennikarskich. Wszystkie nagrodzone materiały można przeczytać na stronie gazetylokalne.pl. (PAP)

bECivoSD

mce/ ls/

bECivoSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)