Notowania

po
12.06.2010 13:05

Graś: Nie ma rozmów o likwidacji stanowiska Schetyny

Chodzi o stanowisko sekretarza generalnego partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Rzecznik rząduPaweł Graśzaprzeczył, by na spotkaniu premieraDonalda Tuskaz szefami zarządów regionów PO ws. zmian w sposobie zarządzania partią dyskutowano o możliwości likwidacji stanowiska sekretarza generalnego partii. Funkcję tę pełni obecnieGrzegorz Schetyna. *

O spotkaniu premiera z szefami zarządów 16 regionów, na którym Tusk przedstawił politykom Platformy Obywatelskiej swoje propozycje zmian w partii, napisały _ Rzeczpospolita _ i _ Gazeta Wyborcza _. Według dzienników, lider PO chce poszerzenia składu zarządu o wszystkich szefów zarządów regionów.

Jak napisała _ Rzeczpospolita _, Tusk chce też likwidacji stanowiska sekretarza generalnego zarządu partii, które obecnie sprawuje Schetyna, i zastąpienia go technicznyn stanowiskiem sekretarza-menedżera. Według dziennika, takie plany premiera, wynikają z jego obawy, że po wewnętrznych wyborach w PO większość wpływów w zarządzie miałby właśnie Schetyna.

Tusk chciałby też - według dziennika - utworzenia nowego stanowiska _ pierwszego zastępcy przewodniczącego _. _ Na otarcie łez miałby nim zostać Schetyna. To prestiżowa funkcja, ale nic nieznacząca _ - cytuje działacza PO dziennik.

_ - Było takie spotkanie. Rzeczywiście zbliża się kongres partii, bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ugrupowania. Jesteśmy olbrzymią partią - to jest ponad 40 tys. ludzi. Przy poprzednim kongresie partia liczyła około 8 tys. członków kilka lat temu, w związku z tym zmiany czy poszerzenia będzie wymagał model zarządzania partią _ - powiedział dziennikarzom Graś.

Dlatego właśnie - wyjaśniał - pojawił się _ pomysł, o którym premier rozmawiał z szefami zarządów regionów, żeby zarząd partii poszerzyć o szefów regionów, którzy wybrani zostali u siebie również w demokratyczny sposób _.

_ - Natomiast nie ma żadnej dyskusji na temat likwidacji stanowiska szefa sekretarza generalnego. To są informacje nieprawdziwe _ - podkreślił.

* [ **Schetyna: Trzeba zachowywać klasę** ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;trzeba;zachowywac;klase,90,0,607578.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz