Notowania

pożar
23.08.2009 08:43

Grecja: Nowe ogniska pożarów w rejonie Aten

W nocy z soboty na niedzielę nowy pożar zagroził północnym obrzeżom Aten.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lotus R./CC/Flickr)

W nocy z soboty na niedzielę nowy pożar zagroził północnym obrzeżom Aten - podali rano w niedzielę przedstawiciele służb ratowniczych.

W strefie tzw. wielkich Aten ogień strawił w nocy kilkanaście domów, zmuszając mieszkańców północnych obrzeży stolicy do ucieczki. _ - Sytuacja jest tragiczna. Pożary pozostają poza wszelką kontrolą w wielu punktach _ - zakomunikował rano cytowany przez media gubernator okręgu ateńskiego Yiannis Sgouros.

W okręgu ateńskim, gdzie w wielu punktach od trzech dni strażacy walczą z ogniskami pożarów, jeszcze w sobotę ogłoszono stan pogotowia. Od świtu trwa walka o powstrzymanie ognia w rejonie widokowej góry Penteli pod Atenami.

Tylko w sobotę odnotowano w całym kraju ponad 70 nowych ognisk pożarów lasów, plantacji i zarośli. Zdaniem strażaków, tak poważnej sytuacji nie notowano w kraju od 2007 roku, kiedy to pożary na południu kraju spowodowały śmierć 70 ludzi. W tym roku nie zanotowano jednak ani jednej ofiary śmiertelnej.

W nocy z soboty na niedzielę ewakuowano m.in. dwa duże szpitale dziecięce pod Atenami, dwa kempingi a także z zagrożonej pożarem podstołecznej bazy wojskowej odesłano baterie rakiet przeciwlotniczych.

Akcję strażaków utrudniają panujące w Grecji upały a także silny wiatr.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
*
Tagi: pożar, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz