Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grecja: Policja udaremniła próbę przemytu antyków za 2 mln USD

0
Podziel się

Grecka policja udaremniła próbę przemytu zabytkowych przedmiotów i
aresztowała trzech Greków podejrzanych o negocjowanie ich sprzedaży za prawie 2 miliony dolarów.

bEiVhzSd

Grecka policja udaremniła próbę przemytu zabytkowych przedmiotów i aresztowała trzech Greków podejrzanych o negocjowanie ich sprzedaży za prawie 2 miliony dolarów.

Policja poinformowała, że archeolodzy badają pochodzenie marmurowego nagrobka z IV lub V wieku p.n.e. oraz małego konia z brązu i statuetki postaci zasiadającej na tronie.

Podejrzani mają zjawić się w sądzie jeszcze w czwartek. Zatrzymani negocjowali sprzedaż antyków za granicę z tajnym funkcjonariuszem policji z wydziału ds. przemytu antyków za 1,4 mln euro (prawie 2 mln dolarów).

bEiVhzSf

Greckie prawo stanowi, że starożytne przedmioty znalezione na terenie kraju są własnością państwa. Nielegalne jest ich posiadanie, wydobywanie, kupno lub sprzedaż bez zezwolenia.

Grecja zaostrzyła niedawno swoje prawodawstwo, by chronić swoje dziedzictwo kulturalne i walczyć z nielegalnych handlem antykami i plagą dzikich wykopalisk. Przepisy przewidują ściślejszą współpracę między policją a archeologami i umożliwiają zastosowanie wobec zajmujących się nielegalnym handlem takich regulacji, jak w przypadku przestępczości zorganizowanej. (PAP)

cyk/ ap/

5561151

bEiVhzSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)