Notowania

wiadomości
19.10.2011 21:01

Grecja: We wstępnym głosowaniu zatwierdzono rygorystyczne oszczędności

Greccy deputowani przyjęli w środę we wstępnym głosowaniu projekt ustawy zawierającej rygorystyczny plan oszczędnościowy, podnoszący podatki oraz zezwalający na zwalnianie z pracy urzędników państwowych i redukcję ich płac o kolejne 20 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Greccy deputowani przyjęli w środę we wstępnym głosowaniu projekt ustawy zawierającej rygorystyczny plan oszczędnościowy, podnoszący podatki oraz zezwalający na zwalnianie z pracy urzędników państwowych i redukcję ich płac o kolejne 20 proc. *

Wszystkich 154 deputowanych rządzącej socjalistycznej partii PASOK głosowało wieczorem za przyjęciem projektu, pomimo ostrych protestów odbywających się tego dnia przed budynkiem parlamentu w Atenach oraz w wielu innych greckich miastach.

Wszyscy obecni w sali przedstawiciele opozycji (141 deputowanych) głosowali przeciwko, podczas gdy pięciu wstrzymało się od głosu. Obecnych było 295 deputowanych w liczącym 300 miejsc greckim parlamencie.

W czwartek odbędzie się głosowanie nad poszczególnymi artykułami ustawy i dopiero gdy zostanie przegłosowana, będzie mogła wejść w życie.

Drastyczny program oszczędnościowy to warunek dalszego korzystania przez pogrążoną w kryzysie zadłużenia Grecję z pomocy międzynarodowej, bez której kraj ten musiałby ogłosić bankructwo. Grecja czeka na kolejną transzę, w wysokości 8 miliardów euro, z pierwszego pakietu pomocy opiewającego na 110 miliardów euro, przyznanego jej w 2010 roku. (PAP)

cyk/ mc/

10022997 10023164 10023097 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz