Notowania

grecja
30.09.2011 15:54

Grecja znów pozwoli palić w restauracjach

Ma to być jeden ze sposobów na pozyskanie środków do państwowej kasy przez ten bankrutujący kraj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(webphotographeer/iStockphoto)

Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja szuka wszelkich sposobów na zasilenie państwowej kasy. Jednym z nich ma być przywrócenie zgody na palenie papierosów w większych lokalach gastronomicznych i kasynach, oczywiście nie za darmo.

Na mocy opublikowanego w piątek zarządzenia ministerstwa zdrowia, lokale o powierzchni powyżej 300 metrów kwadratowych będą mogły połowę tej powierzchni przeznaczyć dla palaczy. Zapłacą za to państwu po 200 euro za metr kwadratowy rocznie.

Dotychczas palenie w lokalach gastronomicznych było w Grecji formalnie zabronione, ale w praktyce zakaz ten z reguły nie był przestrzegany.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/rostowski;niech;ich;nie;broni;nie;chcemy;za;to;placic,45,0,916525.html) Rostowski niech ich nie broni. Nie chcemy za to płacić Bankructwo Grecji byłoby zbawienne dla euro - pisze Łukasz Pałka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;czuja;sie;szantazowani;i;upokorzeni,8,0,916488.html) Upokorzeni i szantażowani. Negocjują pomoc - _ Grecja nie powinna być kozłem ofiarnym kryzysu _- uważa grecki minister finansów Evangelos Wenizelos.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t95747.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemiecki;minister;upadek;grecji;to;nie;koniec;swiata,52,0,909108.html) Kolejny przeciwnik Merkel. Przez Grecję W niemieckiej koalicji rządzącej nie ustaje spór o walkę z kryzysem w strefie euro. Wbrew kanclerz Angeli Merkel liberałowie dopuszczają plajtę Grecji, a minister transportu Peter Ramsauer ocenił, że wyjście Grecji z eurolandu nie byłoby końcem świata.
Tagi: grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz