Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grecy nie pójdą do urn przed terminem

0
Podziel się:

Premier Jeorjos Papandreu komentuje wygraną jego partii w
wyborach regionalnych.

Grecy nie pójdą do urn przed terminem
(PAP/EPA)

Premier Jeorjos Papandreu zapowiedział, że nie zwoła przedterminowych wyborów parlamentarnych po wstępnie ogłoszonej wygranej jego partii PASOK w wyborach regionalnych, bo daje mu ona wystarczający mandat na kontynuowanie polityki oszczędnościowej.

_ - Nie jest łatwo wprowadzać zmiany. Rok temu Grecy dali nam władzę, a dziś potwierdzili, że tej zmiany chcą. Od jutra kontynuujemy nasze zadanie _ - powiedział w transmitowanym przez telewizję przesłaniu do narodu.

Priorytetem greckiego rządu będzie zmniejszenie deficytu, stabilizowanie gospodarki i tworzenie miejsc pracy - powiedział grecki premier. Dodał, że partie powinny wspólnie zmieniać Grecję.

Wcześniej Papandreu groził, że rozwiąże parlament, jeśli w pierwszej turze wyborów regionalnych on i jego socjalistyczna partia nie uzyskają wystarczającego - jego zdaniem - mandatu na kontynuowanie polityki cięć budżetowych i reform. Były one warunkiem przyznania Grecji pakietu pomocowego wartego 110 mld euro przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Zgodnie z wstępnymi wynikami rządzące ugrupowanie PASOK wygrało w 7 z 13 regionów. W pozostałych zwycięstwo odniosła konserwatywna partia opozycyjna Nowa Demokracja (ND). Jak zauważa agencja AP, w wielu regionach różnica w poparciu dla obu formacji była niewielka.

Pojawiły się opinie, że z uwagi na około 60-procentową absencję wyborczą i wciąż zmniejszający się dystans między PASOK-iem a ND program naprawczy Papandreu jest nadal zagrożony. Druga tura wyborów będzie miała miejsce za tydzień.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t94041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecy;wybieraja;wladze;lokalne,181,0,706229.html) Grecy wybierają władze lokalne Wielu wyborców może w nich wyrazić swoją dezaprobatę dla programu oszczędnościowego rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;starcia;w;grecji;gaz;lzawiacy;granaty;hukowe,254,0,705022.html) Znów starcia w Grecji. Gaz łzawiący, granaty hukowe Policja rozproszyła demonstracje strażaków w centrum Aten.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)