Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gronkiewicz-Waltz: PiS powinien wnieść o umorzenie postępowania ws. mandatu

0
Podziel się:

PiS powinien wystąpić do Wojewódzkiego Sądu
Administracyjnego z wnioskiem o umorzenie sprawy dotyczącej
wygaszenia mojego mandatu; nie robiąc tego stawia się ponad
orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego - uważa prezydent stolicy
Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO).

PiS powinien wystąpić do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z wnioskiem o umorzenie sprawy dotyczącej wygaszenia mojego mandatu; nie robiąc tego stawia się ponad orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego - uważa prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO).

Gronkiewicz-Waltz groziła utarta mandatu prezydenta Warszawy w związku ze spóźnieniem się ze złożeniem oświadczenia dotyczącego działalności gospodarczej jej męża. Przepisy, w świetle których miałoby się to stać, zostały jednak zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny.

"TK orzekł, że przepisy dotyczące mandatu są sprzeczne z konstytucją i zamiast wojewoda umorzyć postępowanie, to nadal kontynuuje, żeby mi ten mandat odebrać" - powiedziała prezydent Warszawy w poniedziałek w radiu TOK FM.

Jak poinformowała, sprawa będzie rozstrzygana 31 lipca.

"Myślę, że swego czasu będzie można pewne konsekwencje wydobyć z tego. Na razie PiS jest u władzy, ma prokuraturę i trudno w tej chwili cokolwiek wydobyć od władzy. Czyli faktycznie orzeczenie TK nie istnieje" - stwierdziła Gronkiewicz-Waltz. (PAP)

stk/ esl/ mok/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)