Notowania

sarkozy
16.10.2008 13:04

Grudzień - ostateczny termin przyjęcia Pakietu Klimatycznego

Przywódcy UE potwierdzili cele i kalendarz przyjmowania pakietu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódcy unijni jednogłośnie potwierdzili cele i kalendarz przyjmowania pakietu klimatyczno-energetycznego - ogłosił na zakończenie szczytu w Brukseli *Nicolas Sarkozy*.

Porozumienie w sprawie pakietu ma nastąpić w grudniu. _ Postanowiliśmy jednomyślnie: cele zostały te same, kalendarz jest ten sam _ - powiedział Sarkozy na konferencji prasowej o pakiecie, który ma zapewnić, że do 2020 roku UE zmniejszy emisję CO2 o 20 proc. Jednocześnie zapowiedział, że grudzień to ostateczny termin na przyjęcie Pakietu Klimatycznego przez kraje Wspólnoty.

Sarkozy przyznał, że zgoda szczytu na porozumienie w sprawie pakietu w grudniu wymagała _ znalezienia rozwiązań dla krajów, które wyrażały swój niepokój _ - dodał Sarkozy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Tusk: pakiet klimatyczny to o 90% droższy prąd ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;pakiet;klimatyczny;to;o;90-proc;drozszy;prad,207,0,376527.html )
* [ Czy Polska zawojuje pakiet klimatyczny? ]( http://news.money.pl/artykul/polska;zawetuje;unijny;pakiet;klimatyczny,36,0,377124.html )
* [ Światowy system finansowy do przebudowy ]( http://news.money.pl/artykul/swiatowy;system;finansowy;do;przebudowy,107,0,377195.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sarkozy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz