Notowania

wiadomości
11.01.2012 09:07

Grupa Lotos wdraża program ekspansji

Grupa Lotos wdraża program optymalnej ekspansji w 2012 r., działania w zakresie kosztów i zamrożenie części inwestycji mają przynieść firmie w tym roku 220 mln zł - podał w środę Lotos w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Lotos wdraża program optymalnej ekspansji w 2012 r., działania w zakresie kosztów i zamrożenie części inwestycji mają przynieść firmie w tym roku 220 mln zł - podał w środę Lotos w komunikacie.

"Biorąc po uwagę trudną sytuację na europejskich rynkach finansowych mogącą skutkować pogorszeniem koniunktury gospodarczej na rynku polskim oraz mając na celu realizację bezpiecznego rozwoju grupy kapitałowej, grupa Lotos wdraża program optymalnej ekspansji w 2012 r. W ramach programu przewidziano uruchomienie szeregu projektów poprawiających efektywność funkcjonowania grupy kapitałowej" - napisano w raporcie.

Wśród zaplanowanych działań jest ograniczenie wzrostu zatrudnienia tylko do wynikającego z projektów rozwojowych, ograniczenie kosztów administracyjnych, marketingowych i sponsoringowych, a także poprawa efektywności wykorzystania posiadanych aktywów.

"Efektem powyższych działań będzie zamrożenie bądź redukcja pewnych grup kosztowych niezależnie od zwiększenia skali działalności grupy kapitałowej. Szacowany efekt tych działań oraz zamrożenia części inwestycji to ok. 220 mln zł w 2012 r. Planowane działania nie będą ograniczać rozwoju strategicznych projektów takich jak poszukiwanie i wydobycie węglowodorów oraz rozwoju działalności detalicznej" - poinformowała spółka.

"Działania, o których mowa powyżej, ukierunkowane są na ograniczenie udziału wskazanych grup kosztowych w przychodach ze sprzedaży wynikających ze wzrostu przerobu ropy naftowej do 9,17 mln ton w 2011 r. oraz planowanego wzrostu przerobu w 2012 r." - podał Lotos.

Dodatkowo grupa będzie realizować projekty restrukturyzacyjne trwale zwiększające efektywność działania.

Spółka poinformowała jednocześnie, że sprzedała udziały w spółce Lotos Parafiny firmie Krokus Chem, w której udziały posiada Fundusz Nova Polonia Natexis II oraz kadra menadżerska Lotos Parafiny. (PAP)

morb/ asa/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz