Notowania

gruzja
29.08.2008 07:04

Gruzja domaga się śledztwa wobec Rosji

Podczas inwazji Rosji na Gruzję doszło do zbrodni. Trzeba je wyjaśnić - uważa Tbilisi

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Gruzja zażądałamiędzynarodowego śledztwa w sprawie wydarzeń, które doprowadziły do wybuchu jej konfliktu z Rosją oraz późniejszych oskarżeń o naruszenia praw człowieka.

_ - Nadszedł czas aby ustalić prawdę dotyczącą zbrodni popełnionych przed i podczas inwazji Rosji na Gruzję _ - głosi oświadczenie opublikowane przez gruzińskie MSZ. Oświadczenie precyzuje, że śledztwo powinno zostać powierzone _ niezależnej komisji międzynarodowej _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kaczyński: Będziemy bronić Gruzji do upadłego ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;bedziemy;bronic;gruzji;do;upadlego,49,0,364849.html )
* [ Gruzja: Zerwać stosunki dyplomatyczne z Rosją ]( http://news.money.pl/artykul/gruzja;zerwac;stosunki;dyplomatyczne;z;rosja,3,0,364803.html )
* [ Putin: Bush zachęcał Gruzinów do ataku na Osetię Płd. ]( http://news.money.pl/artykul/putin;bush;zachecal;gruzinow;do;ataku;na;osetie;pld;,253,0,364797.html )
* [ Wojna w Gruzji spowodowała problemy w kosmosie ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/wojna;w;gruzji;spowodowala;problemy;w;kosmosie,150,0,364438.html )

Gruzja i Rosja oskarżają się wzajemnie o rozpoczęcie działań zbrojnych w Osetii Południowej i o dokonywanie w tym rejonie czystek etnicznych.

Rosja wycofała większość swych wojsk z terytorium Gruzji, ale tysiące żołnierzy rosyjskich nadal stacjonują w separatystycznych rejonach Abchazji i Osetii Południowej oraz w tzw. strefie buforowej.

Tagi: gruzja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz