Notowania

gruzja
22.08.2008 16:47

Gruzja prosi o 2 miliardy dolarów

Pieniądze są potrzebne na odbudowę i rozwój infrastruktury po konflikcie z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

ac">fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/pomoc;humanitarna;dla;gruzji,galeria,1371,0.html)*Gruzińskie władze zabiegają o pomoc w wysokości od 1 do 2 miliardów dolarów na odbudowę i rozwój infrastruktury po konflikcie z Rosją - poinformowała szefowa Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) Henrietta Fore. *

_ - Mają propozycję czegoś, co nazwali Funduszem Feniksa i co opiewa na sumę między miliardem dolarów a dwoma _ - powiedziała Henrietta Fore, administratorka USAID - agencji, która dostarcza w wielu państwach świata pomoc gospodarczą i humanitarną.

Fore oświadczyła, że chodzi nie tylko o likwidację zniszczeń wywołanych działaniami wojennymi, lecz także o rozwój infrastruktury.

Powiedziała, że prośby o pomoc nie uwzględniają funduszy na szkolenia. Dodała, że lista potrzeb przedstawiona przez Gruzję jest _ raczej długa _.

Generał John Craddock, który towarzyszył Fore w podróży do Tbilisi, powiedział w czwartek, że USA najprawdopodobniej pomogą Gruzji w odbudowie sił zbrojnych. _ Jestem pewien, że poproszą nas o odbudowę _ - oświadczył Craddock, który jest naczelnym dowódcą wojsk NATO w Europie.

Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz