Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojsko
23.08.2008 14:38

Gruzja: Rosyjskie wojska przemieszczają się na północ

Ponad 400 rosyjskich pojazdów wojskowych, w tym ok. 30 czołgów, wycofywało się w sobotę z separatystycznej gruzińskiej republiki Osetii Południowej, zmierzając w kierunku Rosji - podała agencja AFP.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 400 rosyjskich pojazdów wojskowych, w tym ok. 30 czołgów, wycofywało się w sobotę z separatystycznej gruzińskiej republiki Osetii Południowej, zmierzając w kierunku Rosji - podała agencja AFP. *

Jej reporterzy widzieli kolumnę ok. 240 pojazdów, w tym 140 ciężarówek, 90 wozów opancerzonych i 11 czołgów, kilka kilometrów od stolicy Osetii Płd., Cchinwali; kolumna kierowała się na północ w stronę granicy z Rosją.

Nieco wcześniej, ok. 200 wozów, w tym 20 czołgów, widziano przy wjeździe do tunelu Roki, łączącego Osetię Płd. z Rosją.

Po drugiej stronie granicy, w kierunku Władykaukazu - stolicy należącej do Rosji Osetii Północnej - zaobserwowano w sobotę rano wzmożony ruch rosyjskich pojazdów wojskowych. Agencja AFP pisze o ponad 200 ciężarówkach i wozach pancernych.

W odwrotnym kierunku, w stronę posterunku granicznego Wierchnij Zaramag zmierzała kolumna 12 ciężarówek. Kolejnych 20 samochodów ciężarowych i cystern oczekiwało na granicznym moście.

Według służb prasowych rosyjskiej administracji, transporty na północ składają się ze sprzętu wojskowego, a na południe - z pomocy humanitarnej i materiałów budowlanych.

W piątek wieczorem gruzińskie MSW podało, że wbrew zapowiedziom ewakuacja rosyjskich oddziałów z Gruzji nie zakończyła się. (PAP)

ksaj/ jra/

1768

Tagi: wojsko, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz